رفتن به نوشته‌ها

معرفی 7 کتاب پر فروش در زمینه موفقیت

کتاب های موفقیت یا بهتر است بگوییم کتاب هایی که با خودشناسی رفتن به سمت راه درست را به ما می آموزند باید عضو مهم هر کتابخانه شخصی باشند. شاید این جمله خیلی کلیشه ای به نظر برسد؛ اما واقعا فیلم ها و کتاب های زیادی بوده اند که سرنوشت خوانند خو را تغیر داده اند. پرورش نگرش ها و سمت و سو دادن به سلایق و افکار دستاورد بزرگی ست که تنها با مطالعه بدست می آید.

موفق شدن را صرفا و به ور تک بعدی با ثروت مساوی ندانید؛ هرچند شاید مهم ترین رکن آن همین موضوع باشد! در واقع بسیاری از میلیونرهای حال حاضر جهان در بین روز های درشان خود، مسیر نزولی و سختی نیز داشته اند. پیروزی حقیقی شاید همین باشد که هنگامی که تمامی چیز های که از وجودشان مطمئن بودیم به یکباره از دست رفت؛ چگونه بلد شویم و اوضاع را مرتب کنیم؟ ادامه مطلب به مرور چند کتاب موفقیت مهم اختصاص داده شده که حتما می توانند برای تان مفید و کار آمد باشد؛ همراه ما باشید.

 1. بیندیشید و ثروتمند شوید

عنوان این کتاب شاید برای همه جذاب نباشد و تصورکنند تمام نوشته های آن مادی گرایانه و حتی رویایی و غیر واقعی ست. اما مطمئن باشید با خواندن چند صفحه متوجه اشتبه تان می شوید. ناپلئون هیل که خود زندگی پر مشقتی را پشت سر گذاشته بود تصمیم گرفت تا در خلال جنگ جهانی دوم یکی از خواندنی ترین و مهم ترین کتاب های موفقیت را خلق کند.

صفحاتی که زندگی آدم های زیادی را دگرگون کرد. او به خوبی در مشهور ترین کتاب خود به شما می آموزد چگونه ذهنی ثروتمند و لایق تربیت کنید. شاید اگر به بسیاری از آدم پولدار های اطراف تان نگاه کنید؛ که چطور بدون توجه به حساب بانکی شان خوی فقیرانه دارد و یا از ثروت تنها انباشته کردن آن را بلدند؛ جمله بالا برای تان معنی دار تر بشود.

 1. اثر مرکب

ار مرکب از آن دست پیشنهاد هایی ست که حما در بین مورد علاقه های یک کتابخوان واقعی وجود دارد. دارن هاردی اثری به جا گذاشته در باره اهمیت جزئیات، خیل عظیم عادت های کوچکی که شاید متوجه تثیرات بلند مدت آن نبوده ایم. پس از خواندن این شاهکار به خوبی رفتار های ظاهرا عادی که بدون اطلاع سد بزرگی در برابر پیشرفت تان شده اند، را درک و سپس حل می کنید. چه باور داشته باشید یا نه سبک زندگی آدم های موفق و آن هایی که سریع جا می زنند با هم متفاوت است؛ می گویی نه؟ اثر مرکب را به شما توصیه می کنیم.

 1. چهار اثر فلورانس اسکاول شین

چهار اثر اسکاول شین را باید نام آشنا ترین کتاب موفقیت در ایران دانست. هرچند این نسخه ارزشمند جزو پر فروش ترین های جهان هم به حساب می آید؛ اما اغلب ما آن را با ترجمه روان گیتی خوشدل به یاد داریم. علی رغم این واقعیت که تعداد زیادی از کتاب هایی که حسابی معروف می شوند و سر صدا می کند و در نهایت وقتی به سراغ شان می رویم چیزی جز یک محتوای نا امید کنده ندارند؛ این مورد هرگز پشیمان تان نخواهد کرد.

 1. قدرت در درون ماست

هر چقدر هم که این عبارت تکراری و یا شاید خسته کننده به نظر برسد؛ لوئیز هی اعتقاد دارد همه ما در نهایت باید قدرت پنهان درونمان را پیدا کنیم. شما با مطالعه این گزینه با پرسش های اساسی بی شماری رو به رو می شوید و پس از اینکه توانستید پاسخ مناسب را تشخیص دهید، برای قدم برداشت در راه پیروزی آماده خواهید بود. پس تحول شگفت انگیزی که در روحیه و طرز فکرتان مشاهده کردید؛ در می یابید چرا در بین لیست کتاب های معروف موفقیت به این نام اشاره کرده ایم.

 1. پدر پولدار، پدر بی پول

رابرت کیوساکی اینجاست تا به شما بگوید چرا فقیرها فقیر تر می شوند و پولدارها پول دار تر! شاید مهم ترین نکته ای که قرار است از اثر مشهور کیوساکی یاد بگیرید این باشد ک چگونه هوش اقتصادی خود را بهبود بخشیده و فرصت ها را خوب شناسایی کنید. این کتاب موفقیت ارزشمند و مفید تاکید دارد که این کار زیاد نیست که شما را ثروتمند می کند، بلکه هوشمندانه کار کردن است.

 1. قورباغه ات را قورت بده

بعید است که قرار باشد فهرستی از کتاب های معروف موفقیت داشته باشیم و از برایان تریسی اسم نبریم. قورباغه ات را قورت بده نوشته شده تا به ما اهمیت برنامه ریزی و نوع درست و نادرست آن را آموزش دهد. ما به خیلی از کار های مان نمی رسیم یا در انتهای روز با لیست بلند بالایی از کارهای ضروری اما انجام نشده رو به رو می شویم؛ زیرا نمیدانیم چطور الویت بندی کنیم. پس خواندن این اثر بی شک متوجه تغیر محسوسی می شوید و شاهد خواهید بود اوضاع چقدر بهتر و روان تر پیش می رود.

 1. قانون توانگری

کاترین پاندر در هردو اثر مشهور خود،یعنی از دولت عشق و قانون توانگری دیدگاهی عارفانه، معنوی و قابل تاملی از موفق و توانگر شدن ارائه می دهد. در بخشی از این کتاب با نامه های خوانندگان و تاثیرات نوشته ها بر روی زندگی آن ها رو به رو می شوید. سبک پردازش خانم پاندر طرفداران پرو پا قرص و خاص خود را دارد و بی شک باید این اثر او را یک راهنما و کتاب موفقیت بر شمرد.

منتشر شده در فرهنگ و هنر

اولین باشید که نظر می دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *