رفتن به نوشته‌ها

راه کار های ساده برای جلوگیری از ریختن خط چشم

خط چشم، به عنوان یکی از آسان ترین راه ها برای زیباتر نشان دادن چشم ها به شمار می رود و تمیز کشیدن آن، به مهارت زیادی نیاز دارد. با این وجود، ریختن خط چشم، به سرعت نواحی اطراف چشم را تیره کرده و آن حالت زیبا را از بین می برد!

امروزه، خط چشم های مختلفی در بازار وجود دارند و برندهای متفاوتی آن ها را در گونه های فراوانی تولید می کنند.

به طور کلی، دو نوع خط چشم ماژیکی و مویی ساخته می شود که رنگ اکثر آن ها مشکی است. اما به دلیل مدل های ارائه شده در فضاهای مجازی، خط چشم هایی که رنگ فانتزی دارند نیز محبوب شده اند.

بنابر توصیه حرفه ای ترین میکاپ آرتیست ها، کسانی که به تازگی خط چشم کشیدن را شروع کرده اند، بهتر است از خط چشم های ماژیکی استفاده کنند. چرا که این مدل ها باعث تسلط بیش تر افراد می شوند و کار کردن با آن ها نیز راحت تر است.

البته، مدل های مختلفی برای کشیدن خط چشم نیز وجود دارد که هر فرد، باید در ابتدا حالت چشم خود را تشخیص دهد و سپس با توجه به آن، مدل های مناسب را انتخاب کند.

پس از کمی تمرین، به آسانی می توان برای آرایش روزمره و یا در مراسمات، خط چشم های زیبایی کشید و دیگر نیازی به کمک دیگران و یا صرف پول نزد آرایشگران احساس نمی شود!

در ادامه، با ما همراه باشید تا ترفندهایی را که ماندگاری خط چشم را بالا می برند به شما معرفی کنیم.

1. برندهای باکیفیت را بشناسید

Pour eyeliner

همان طور که گفته شد، برندها و شرکت های زیادی خط چشم به بازار عرضه می کنند و با توجه به محصول خود، قیمت های مختلفی برای آن ها ارائه می دهند.

به منطور جلوگیری از ریختن خط چشم، بهتر است از استفاده از خط چشم های بی کیفیت صرف نظر کنید و محصولات مناسبی از برندهای دیگر را جایگزین خود قرار دهید.

البته، لازم نیست گران ترین نوع خط جشم را تهیه کنید! در ابتدا، بهتر است با محصولات متوسط بازار تمرین داشته باشید و پس از حرفه ای شدن، برندهایی که علاوه بر کیفیت، قیمت مناسبی نیز دارند را برای خرید انتخاب کنید.

خوشبختانه، در لوازمات آرایشی و بهداشتی معتبر ایران، محصولات تولید داخل و خارج یافت می شوند و با کمک فروشنده، امکان تهیه یک مدل مناسب با شرایط شما وجود دارد!

2. مراقبت های لازم را به عمل آورید

Pour eyeliner

در فصل تابستان، ریختن خط چشم بیش از هر زمان دیگری اتفاق می افتد و به طور ناگهانی، منظره ای نه چندان خوشایند را در چهره افراد به وجود می آورد.

اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده اید، برای جلوگیری از تکرار مجدد آن، بهتر است قبل از کشیدن خط چشم و آرایش کردن، درباره تمهیدات قبل از میکاپ اطلاع داشته باشید.

پس از استفاده از کرم پودر و یا کرم ضد آفتاب، با یک براش، کانسیلر مناسب با رنگ پوست خود را در قسمت های لازم و به خصوص زیر چشم، بزنید و تیرگی ها را کاور کنید.

سپس پودر فیکس را در زیر چشم و کمی بر روی پلک ها قرار دهید و این قسمت ها را به خوبی با یک اسفنج بپوشانید. در این مرحله، می توانید خط چشم خود را بکشید و برای نتیجه بهتر، اسپری فیکس را با فاصله ای مناسب بر روی پوست خود اسپری کنید.

البته استفاده از اسپری فیکساتور ضروری نیست و تنها کانسیلر و پودر فیکس نیز خط چشم ماندگاری را برای شما به وجود می آورند.

3. نوع پوست خود را تشخیص دهید

Pour eyeliner

یکی از ابتدایی ترین شرایط داشتن یک پوست سالم، دانستن نوع آن و استفاده از محصولات مناسب است. چرا که در صورت تشخیص اشتباه، پوست به سرعت از بین می رود و جوش و لکه های زیادی در آن پدیدار می شوند.

پوست شما، ممکن است یکی از 5 مدل خشک، چرب، معمولی، مختلط و یا حساس باشد. مراقبت های لازم برای هر کدام از این پوست ها، با دیگری تفاوت دارد و نمی توان برای تمام آن ها از دستورات و لوازمات آرایشی یکسانی استفاده کرد.

پس از تشخیص صحیح نوع پوست خود، باید خط چشمی مناسب با آن را تهیه کنید. این امر، مانع از ریختن خط چشم می شود و ماندگاری آن را نیز افزایش می دهد.

به عنوان مثال، برای پوست های چرب، مداد چشم های خشک و گرفتن چربی اضافه صورت پس از اتمام آرایش با یک دستمال کاغذی توصیه شده است.

4. خط چشم را تنها به کار نبریدPour eyeliner

برای زیباتر نشان دادن چشم ها، راه های آرایشی زیادی مثل خط چشم، سایه و ریمل وجود دارند. برای عدم تجربه ریختن خط چشم، می توانید این روش ها را با هم دیگر ترکیب کنید! با توجه به تجربیات افراد، هنگامی که علاوه بر سایه از خط چشم نیز استفاده شده است، خط چشم دیرتر حالت خود را از دست داده و از پخش شدن آن نیز جلوگیری می شود.

برای آرایش چشمی بهتر، می توانید با همان سایه خط چشم بزنید و یا رنگ خط چشم تان را متناسب با سایه مد نظر خود انتخاب کنید! در این مقاله نحوه ماندگاری خط چشم را یاد گرفتید. فهمیدید برای جلوگیری از ریختن خط چشم باید چه کار های را انجام داد.

منتشر شده در آرایش و زیبایی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *