رفتن به نوشته‌ها

راهنمای داشتن روتین پوست برای بانوان

آیا شما می دانید که روش روتین پوست چیست و چه فوایدی دارد؟ اگر اصلا نمی دانید که یک روتین مناسب چیست و مراقبت از هر نوع پوستی چگونه است، حتما تا انتها این مقاله را بخوانید چون ما همه چیز را برای شما شرح می دهیم.

داشتن یک سری قانون راجب حفاظت از پوست، باعث می شود که پوست ما به مرور زمان شاداب تر شود و هر گونه جوش یا آکنه ای ازبین برود. البته این مراقبت، یک روتین مخصوصی دارد و انواع پوست ها، نمی توانند از یک روش استفاده کنند.

روتین پوستی در اصل چیست؟

به مراحلی که ما باید به ترتیب هم در صبح، هم ظهر و هم شب رعایت کنیم تا پوستمان شفاف و براق شود، روتین پوست گفته می شود.

قطعا تمام بانوان جهان، علاقه دارند که صورتی یکدست و بدون جوش و آکنه داشته باشند. با رعایت کردن روتین پوست مناسب، شما می توانید پوستی صاف همانند افراد مشهور داشته باشید. البته در کل نوع پوست، به آب و هوا هم مربوط است و هرچه هوا مرطوب تر باشد، پوست هم بهتر و شفاف تر می باشد؛ زیرا آب پوست خشک نمی شود.

شناخت پوست

در سراسر جهان، 4 نوع پوست وجود دارد و در بین مرد و زن این 4 نوع پوست رایج است. برای این که بتوانید یک روتین مناسب داشته باشید، اول باید نوع و مدل پوست خود را تشخیص دهید تا با توجه به آن، از کرم یا ژل های مختلف استفاده کنید.

پوست چرب

افرادی که پوست چرب دارند، باید روتین پوست  را با دقت بیشتری اجرا کنند. چون این افراد بیشتر از دیگران جوش می زنند و حتی پوست صورت آن ها دارای منافذ باز می باشد.

افرادی که پوست چرب دارند، معمولا بینی، پیشانی، زیر چانه و اطراف بینی آن ها چرب است و منافذ باز و جوش های سر سیاه هم روی پوست صورت آن ها وجود دارد. البته اگر فردی پوست صورت چربی دارد، به این معنا نیست که پوست بدن او هم چرب است، این موضوع می تواند برعکس باشد؛ به گونه ای که پوست صورت چرب و بدن خشک باشد.

پوست خشک

افرادی که پوست خشک دارند، باید در روتین پوست، از موادی استفاده کنند که پوست آن ها را خشک تر نکند. پوست صورت این افراد، تماما خشک است و اصلا چربی مشاهده نمی شود.

کسانی که به پوست خشک دچار هستند، معمولا منافذ باز ندارند و در کنار بینی و پیشانی آن ها پوسته پوسته می شود. در روتین پوستی این دسته افراد، باید خیلی احتیاط شود، زیرا خشکی بیش از حد باعث خارش یا حتی زخم می شود.

پوست مخلوط یا دهیدراته

افرادی که پوست مخلوطی دارند، باید از روتین پوستی مختلطی استفاده کنند تا چربی و خشکی پوست آن ها تنظیم شود.

این افراد معمولا بر روی بینی، چانه، وسط ابرو و کناره های بینی چربی احساس می کنند و در بقیه قسمت های صورت، خشکی و پوسته پوسته شدن، یا حتی‌ کشیدگی در پوست را حس می کنند. روتین پوست برای این افراد از دیگر گروه های پوستی دشوار تر است.

پوست معمولی

افراد با پوست های معمولی، کسانی هستند که نه منافذ باز دارند و نه جوش های سرسیاه؛ این افراد چربی را در همه قسمت های صورت، یکسان احساس می کنند و پوست آن ها هم به دلیل چربی تنظیم شده، کم تر جوش می زند. این گروه نسبت به گروه های دیگر، روتین پوستی راحت تری دارند و پوست آن ها هم دیرتر از بقیه دچار چروک و آکنه می شود.

روتین مناسب هر نوع پوست

همان طور که گفتیم، هر پوستی با دیگری فرق می کند و همه افراد نمی توانند از یک روش برای بهبود پوست خود استفاده کنند چون روتین مراقبت از انواع پوست متفاوت است.

روتین پوست چرب

افرادی که پوست چرب دارند، باید در روتین خود از محصولاتی استفاده کنند که پی اچ پوست آن ها را تنظیم کند و منافذهای باز را هم ببندد. استاندارد ترین روتین برای این افراد شامل موارد زیر می باشد.

صبح: شستن صورت با ژل شستشو، استفاده کردن از تونر مناسب پوست چرب، آبرسان قوی، کرم مرطوب کننده، ضد آفتاب

ظهر: استفاده کردن از آبرسان

شب: شستن صورت با ژل شستشو، استفاده کردن از تونر ضد جوش، آبرسان، سرم مناسب پوست، کرم دور چشم، مرطوب کننده

روتین پوست خشک

این افراد باید از محصولاتی استفاده کنند که خشکی پوست آن ها را از بین ببرد.

صبح: استفاده کردن از فوم شستشو، تونر آبرسان، کرم آبرسان، مرطوب کننده قوی، ضد آفتاب

ظهر: استفاده مجدد از مرطوب کننده، آبرسان و ضد آفتاب

شب: شستن صورت با فوم شستشو، استفاده از تونر آبرسان، کرم دور چشم، آبرسان، کرم مرطوب کننده

روتین پوست دهیدراته یا مخلوط

این افراد باید بیشتر از بقیه، آبرسان استفاده کنند و حتما برای تهیه شوینده مناسب به پزشک مراجعه کنند.

صبح: استفاده از شوینده مناسب پوست، تونر، سرم آبرسان و کرم آبرسان، مرطوب کننده، ضد آفتاب

ظهر: استفاده کردن از سرم و کرم آبرسان قوی

شب: شستن صورت با شوینده مناسب، تونر، آبرسان، کرم دور چشم( آبرسان)، مرطوب کننده

روتین پوست معمولی

پوست های معمولی می توانند از محصولاتی استقاده کنند که دارای چربی مناسب و تنظیم شده ای هستند. همچنین این افراد باید حتما تونر هم استفاده کنند تا پوست چربی تنظیم شده خود را از دست ندهد.

صبح: استفاده کردن از ژل یا فوم شستشو، تونر، آبرسان، مرطوب کننده، ضد افتاب

شب: شستشو با ژل یا فوم، تونر، آبرسان، کرم دور چشم و مرطوب کننده

منتشر شده در آرایش و زیبایی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *