رفتن به نوشته‌ها

همه چیز درباره رژیم فیبر

رژیم فیبر دار سه وعده غذایی و یک میان وعده دارد. اگر از اضافه وزن خود خسته شده اید و به دنبال یک اندام ایده آل هستید بهتر است نگاهی به رژیم فیبر بیندازید. F Factor یا همان رژیم فیبر با داشتن فیبر به کاهش وزن شما کمک زیادی خواهد کرد. در این رژیم خبری از دستورهای سخت و غذاهای عجیب و غریب نیست بلکه با روشی بسیار راحت می توانید برای لاغری رژیمی مناسبی داشته باشید. رژیم فیبر دارای برنامه ای حساب شده است که با توجه به آن می توانید غذاهای مفید و پر خاصیتی را میل نمایید.

در رژیم فیبر دار همه چیز طبق نیازهای شخصی شما پیش خواهد رفت زاکربروت طراح رژیم فیبر و متخصص تغذیه می باشد که ادعا دارد بیشتر از 175 هزار نفر در سال از رژیم او پیروی می کنند و شرکت او در کنار برنامه های غذایی مکمل هایی که دارای فیبر هستند را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. رژیم فیبر دار با توجه به بالا بردن فیبر کمک شایانی به لاغری می کند اما بسیاری از افراد بر این رژیم غذایی انتقاد هایی داشته اند.

برنامه رژیم فیبر

در این رژیم حجم زیادی از برنامه غذایی هر فردی را با فیبرها پر خواهد کرد یعنی فقط بر روی مصرف فیبر تاکید دارد. ممکن است این سوال پیش آید که فیبر چه خاصیتی دارد. فیبرها کربوهیدرات هایی هستند که قابل هضم نیستند و آن ها را می توان در بهترین مواد های غذایی پیدا کرد. خوراکی های مثل سبزیجات، حبوبات، دانه ها، انواع آجیل و غلات دارای منبع فیبر هستند. زاکربروت  سال ها با بیمارانی که دیابت و بیماری های قلبی داشته اند سر و کار داشته است. او هنگام معاینه بیماران دریافته که رژیم فیبری در برنامه غذایی قند خون را کنترل می کند و کلسترول را کاهش می دهد که این تغییرات خود باعث کاهش وزن می شود.

در برنامه غذایی رژیم فیبر سه وعده غذایی کامل با یک میان وعده را باید رعایت نمایید که در آن پروتئین بدون چربی و کربوهیدرات های سالم وجود دارد. البته گاهی اوقات می توانید از دیگر غذاهای موجود هم استفاده نمایید. چیزی که در این برنامه غذایی مهم است این می باشد که نباید غذاهای مختلف را از برنامه غذایی خود حذف نمایید. در رژیم فیبر نیازی نیست کالری مورد نظر را بشمارید. تنها باید به میزان مصرف کربوهیدرات ها دقت نمایید البته باید بگوییم شمارش کربوهیدرات به طور غیر مستقیم تعداد کالری مصرف شده را هم می شمارد به این صورت که هر گرم کربوهیدرات دارای 4 کالری می باشد.

در مرحله اولی رژیم فیبردار باید طی دو هفته رژیم غذایی مورد نظر را رعایت نمایید. کسی که این برنامه غذای را نوشته است معتقد است که در دو هفته می توانید 3 کیلو کاهش وزن داشته باشید. در مرحله های بعدی مواد های غذایی که دارای کربوهیدرات هستند را باید به رژیم غذایی خود اضافه نمایید. زمانی که مرحله سوم از این رژیم غذایی را پشت سر می گذارید تناسب اندام شما به حالت ثابت باقی می ماند.

میزان فیبر مصرفی در رژیم فیبردار

در هر مرحله ای که از این رژیم پشت سر می گذارید باید 35 گرم فیبر را در طول روز مصرف نمایید. این عدد را نمی توانید کم یا زیاد کنید. دستورالعمل هایی که در رژیم غذایی وجود دارند برای بزرگسالان در طول روز مصرف 25 تا 35 گرم فیبر را توصیه می کنند. 6 گرم از فیبر مصرفی را باید در آب حل نمایید و مصرف کنید و در روده حالت ژله ای به خود می گیرد. فیبر برای داشتن بدنی سالم بسیار مهم است، اما لازم به ذکر است که بگوییم در بیشتر نقاط دنیا به اندازه مورد نیاز این ماده استفاده نمی کنند. بنابراین اضافه نمودن 5 گرم فیبر به صورت روزانه ممکن است کار سختی باشد.

در رژیم فیبر بر روی حذف هیچ ماده غذایی تاکید نشده است، اما باید حتما فیبر را به مواد مصرفی خود اضافه نمایید. موادی مانند سبزیجات، میوه ها و غلات همگی از مقدار زیادی فیبر برخوردار هستند. در مرحله اول رژیم فیبر دار باید مصرف نشاسته و سبزیجاتی که دارای نشاسته هستند را خیلی کم کنید. از طرفی باید استفاده از گوشت های چرب و لبنیات در دو هفته اول بسیار کم شود. بعد از اینکه دو هفته اول را طی کردید محدودیت زیادی برای مصرف مواد غذایی ندارید اما همچنان باید 35 گرم فیبر را در طول روز مصرف کنید. حتی اگر از این نوع رژیم پیروی نمی کنید باید استفاده از فیبر را فراموش نکنید.

رژیم های غذایی زیادی در دنیا وجود دارد که ممکن است شما به این نتیجه رسیده باشید که همگی این برنامه ها الکی هستند و هیچ نتیجه ای نخواهند داشت|، اما باید بگوییم رژیم فیبر به نظر عاقلانه  می رسد  چرا که حاوی مواد مفیدی می باشد که افراد را به خوردن غذاهای سالم تشویق می کند. مواد سالم و قوی در برنامه غذایی می تواند کمک شایانی به لاغری و کاهش وزن نمایید و از طرفی بر روی سلامت افراد هم تاثیر می گذارد. وجود سبزیجات، غلات، میوه ها، حبوبات و … در یک رژیم غذایی بسیار جالب توجه است که هر کسی ممکن است با توجه به مواد مصرفی که در این برنامه وجود دارد ترغیب شود که آن را امتحان کند.

منتشر شده در آشپزی و تغذیه

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *