رفتن به نوشته‌ها

چند ترفند برای از بین بردن بوی سوختگی برنج

The smell of burnt rice1

حتما برای شما نیز پیش آمده که به دلیل مشغله های فکری و یا حتی صحبت با تلفن، برای چند لحظه ای از آشپزخانه غافل شوید و بعدا از بوی سوختگی برنج تان متوجه شوید که سوخته است.

اما اگر هم با چنین چیزی مواجه شدید، هیچ جای نگرانی نیست! چرا که می توانید با به کار گرفتن چند ترفند ساده برنج خود را از بوی سوختگی نجات دهید.

 

ترفند شماره یک: پیاز

یک پیاز بزرگ بردارید و آن را پوست بگیرید. سپس دو نیمه کنید و به مدت 10 تا 15 دقیقه لای برنج قرار دهید تا بوی سوختگی را جذب کند.

توجه داشته باشید که از بین بردن بوی سوختگی غذا تنها زمانی ممکن خواهد بود که برنج هنوز داغ است. همچنین فراموش نکنید که یک پارچه یا دم کنی روی در قابلمه قرار دهید و آن را بگذارید.

ترفند شماره دو: قند

استفاده از قند نیز یک راه غیر متداول برای از بین بردن بوی سوختگی برنج است. فقط کافی است 3 تا 5 حبه قند را با توجه به میزان برنج به مدت 10 دقیقه روی آن قرار دهید تا این بوی آزاردهنده را به خوبی از بین ببرد.

ترفند شماره سه: آبلیمو

تکه ای پنبه را به آبلیمو آغشته کنید. آن را در یک دستمال کاغذی بپیچید و اجازه دهید به مدت چند دقیقه در قابلمه بماند تا بوی سوختگی برنج برطرف شود.

ترفند شماره چهار: نان

یک روش دیگر برای از بین بردن بوی سوختگی غذا، قرار دادن نان بر روی برنج است. شما می توانید به سادگی برای رفع بوی سوختگی برنج چند تکه نان بر روی آن بگذارید و تا زمان سرو غذا، درب قابلمه را ببندید.

این یک راه حل قدیمی و تضمین شده است. شما می توانید از هر نوع نان استفاده کنید؛ اما نان تست بهترین گزینه است.

اگر تمامی موارد فوق را انجام دادید و با این حال هنوز هم احساس کردید که برنج شما کمی بوی سوختگی می دهد؛ کمی زعفران یا گلاب روی برنج بریزید. چرا که عطر آنها این بوی ناخوشایند را به خوبی رفع خواهد کرد.

البته اگر از برنج ایرانی استفاده می کنید، توجه داشته باشید که گلاب به دلیل خاصیت خود ممکن است برنج شما را کمی نرم کند.

 

چیکار کنیم که برنج هیچوقت نسوزد؟

The smell of burnt rice2

  • فراموش نکنید که قبل از اینکه آشپزخانه را ترک کنید یا از اجاق گاز فاصله بگیرید، شعله را تا حد ممکن کم کنید.
  • همیشه پس از دم گذاشتن برنج، در تلفن همراه خود یک هشدار 20 دقیقه ای تنظیم کنید تا به شما یادآوری شود که زیر قابلمه را خاموش کنید. البته می توانید از شعله زمان دار نیز استفاده نمایید.
  • اگر شعله گاز شما آنقدر که باید کم نمی شود، بهتر است یک شعله پخش کن روی آن قرار دهید.
  • همیشه به اندازه نصف استکان، روی برنج آب بریزید. به این ترتیب هم بهتر دم می کشد و همچنین از ته گرفتن و سوختن آن نیز جلوگیری می کنید.

همواره برای پخت برنج به این نکته توجه داشته باشید که هنگام دم گذاشتن، هرگز شعله گاز را زیاد نکنید. زیرا نه تنها برنج خوب دم نخواهید کشید، بلکه ممکن است فراموش کنید به آن سر بزنید و به طرز وحشتناکی بسوزد.

البته اگر هم چنین اتفاقی افتاد و تنها ته دیگ سوخته بود؛ می توانید با کمک گرفتن از روش های ذکر شده به راحتی بوی سوختگی را از بین ببرید و با خیال راحت برنج را مصرف کنید.

 

منتشر شده در سرگرمی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *