رفتن به نوشته‌ها

هرآنچه باید در مورد بیماری اوتیسم بدانید!

بیماری اوتیسم چیست؟ اوتیسم یک مبحث بسیار پیچیده و بزرگ است که باید زمان زیادی را برای بیان این موضوع صرف کرد.

آشنایی با بیماری اوتیسمبرای شرح اختلال اوتیسم یا ASD که برای وصف این مشکل یا اختلال عصبی نامیده می شود این بیماری هیچ ارتباطی به سن، جنسیت، نژاد و یا چیز دیگری ندارد اوتیسم در سراسر جهان برای همه مردم یکسان است.

البته میزان مبتلا شدن پسران نسبت به دختران بیشتر است. یعنی به ازای مبتلا شدن هر مرد ۶ و دختران ۲ نفر می باشد.همچنین این بیماری  بیشتر در برخورد های اجتماعی بروز خواهد داد اشخاص مبتلا به این بیماری یا همان ASD معمولا به صورت رفتار یا علائم تکراری یا محدود و خیلی کلیشه ای خود را نشان می دهد.

با ما همراه باشید تا در مورد بیماری اوتیسم و اختلالات عصبی آن بیشتر باهم صحبت کنیم.

دلایل به وجود آمدن بیماری اوتیسم چیست؟

بحثی که همیشه در میان بوده چه سوال خیلی از افراد می باشد این است که علت بیماری اوتیسم چیست؟ برای جواب این سوال هنوز جواب قاطع و ثابتی پیدا نشده و طبق نظریه محققان در مورد اوتیسم این است که می تواند تعامل بین چندین علت و یا اختلالات مختلف باشد.

البته لازم به ذکر است که یکی از علت های مهم اوتیسم ژنتیک یکی از علت های اصلی در به وجود آمدن این اختلال عصبی می باشد.همچنین یکی دیگر از دلایل ارثی است که اگر فردی در یک خانواده مبتلا به اوتیسم باشد احتمال مبتلا شدن فرزندان بعدی خیلی زیاد است.

سپس اگر شخصی دچار مشکل های ژنتیکی که به بیماری اوتیسم مرتبط می باشد و یا اختلال سندرم ایکس، سندرم رت نیز باشد احتمال مبتلا شدن به اوتیسم زیاد است.

آیا بیماری اوتیسم انواع مختلفی دارد؟

انواع بیماری اوتیسم

بیماری اوتیسم چیست؟ اختلالات عصبی است که می توان گفت از انواع مختلفی تشکیل شده که در چند ساله اخیر توسط دانشمندان کشف شده است.

در سال ۲۰۱۴ پنجمین نوع اوتیسم کشف شده که اختلالات جدیدی در این مورد بیان شده، dsm یا asd در این چند ساله دارای پنج زیر گروه هستند که dsm- 5 نامیده شدند. که انواع آن عبارتند از؛

۱. بیماری اوتیسم بدون اختلالات فکری

۲. اوتیسم بدون اختلال زبان یا کلامی

شناخته شده است که مرتبط به یک بخش ژنتیکی یا مشکل عصبی و روانی و یا اختلال رفتاری، حرکتی و کلامی می باشد.

یکی  دیگر از این اختلالات را جمود خلسه ای نام گذاری شده است که در حال حاضر یک شخص می تواند در آن واحد به ۱ یا چند مورد از این بیماری مبتلا شود.

آیا احتمال مبتلا شدن پسران به بیماری اوتیسم بیشتر است یا دختران؟ مبتلا شدن به اوتیسم از چه سنی شروع خواهد شد. بنابر تشخیص پزشکان سن شروع بیماری اوتیسم از ۲ سالگی می باشد و علائم خود را بروز می دهد. همچنین میزان مبتلا شدن پسران نسبت به دختران ۴ برابر بیشتر از دختران می باشد.

سپس از نظر بیولوژیکی خانم های مبتلا به اوتیسم بیشتر از آقایان است که این موضوع یک نوع جهش ژنتیکی می باشد. بنابراین خانم ها از نظر بیولوژیکی در مقابل بیماری اوتیسم نگهداری می شوند.

منتشر شده در سرگرمی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *