باهوش ترین نژاد های سگ جهان

باهوش ترین نژاد سگ همراه با ویژگی آنها

باهوش ترین نژاد سگ ها در زمینه خدمت رسانی به انسان ها بسیار کارایی دارند. سگ ها از گذشته های دور تا به امروز یار و همراه ما انسان ها بوده اند. این موجودات با وفا نژاد های مختلفی دارند از بین آن ها تعداد زیادی باهوش هستند. سگ های باهوش ویژگی های مختلفی دارند، بعضی از افراد سگ های لج باز و سر سخت را باهوش معرفی می کنند  این نوع از سگ ها بیشتر از اینکه انسان ها آن ها را آموزش دهند آن ها انسان را به داشتن رفتاری منحصر به فرد تشویق می کنند. اما بیشتر به سگ هایی باهوش می گویند که سریع رز از دیگر سگ ها یاد می گیرند.

باهوش ترین سگ ها نسبت به هم نوعان خود تعداد فرمان های بیشتر و تعداد واژه های زیاد تری را یاد می گیرند. این نوع از سگ ها بسیار باهوش هستند و سرنخ هایی که برای انجام کار خاصی به آن ها داده می شود را به خوبی درک می کنند. در ادامه مطالب بهترین نژاد سگ را که دارای هوشی بالا است برای شما معرفی خواهیم نمود.

باهوش ترین نژاد سگ,بهترین نژاد سگ,بهترین نژاد سگ در ایران,

سگ بوردرکلی

یکی از باهوش ترین نوع سگ ها به احتمال زیاد بوردرکلی می باشد. اگر بیشتر سگ های موجود در جهان به اندازه کودکی 2 ساله باهوش باشند این سگ به اندازه کودکی چهار ساله باهوش است. سگ های نژاد بوردرکلی همیشه با انگیزه، ورزشکار و پر انرژی هستند. آن ها به یاد گرفتند علاقه زیادی دارند. این سگ ها اگر به طور مرتب به آن ها آموزش داده نشود و یا انگیزه ای به آن ها داده نشود به طور خود جوش خود را مشغول به یاد گرفتن کاری می کنند. بوردرکلی ها از عهده هر کاری بر می آیند.

بهترین نژاد سگ دنیا,باهوش ترین نژاد سگ,بهترین نژاد سگ,

سگ پودل

نژاد پودل قیافه ای فانتزی و تجملاتی دارند و از باهوش ترین نژاد سگ ها به شمار می روند. انواع مختلف نژاد پودل در اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ خیلی باهوش می باشند. سگ های پودل را از گذشته های دور برای شکار با خود به همراه می بردند و کمک زیادی به انسان می کردند همچنین قابل اعتماد و بسیار فعال هستند. از سگ های پودل می توان برای انجام حرکت های نمایشی هم استفاده نمود آن ها قادر هستند که از درون یک حلقه بپرند بر روی یک توپ بایستند و تعادل خود را نگه دارند.

بهترین نژاد سگ در ایران,بهترین نژاد سگ دنیا,باهوش ترین نژاد سگ,

شپرد استرالیایی

از دیگر سگ های باهوش می توان شپرد استرالیایی را نام برد این نوع از سگ ها برای انسان مانند یک دوست بسیار تیز هوش و فعال هستند. اجداد این نوع سگ به چوپان ها برای محافظت  از گله ها بسیار کمک می کردند. به همین علت این نوع از سگ ها دارای آمادگی هوشی و جسمی خوبی هستند. نژاد شپرد خیلی سریع یاد می گیرد و آماده آموزش های تازه و جدید خواهد شد. شپرد های استرالیایی اگر به کاری سرگرم نشوند خیلی زود خسته می شوند و احساس نا امیدی به آن ها دست می دهد. این نوع از سگ ها عاشق بازی هستند مخصوصا بازی هایی که لازمه هوش بسیار بالایی هستند.

بهترین نژاد سگ,بهترین نژاد سگ در ایران,بهترین نژاد سگ دنیا,

کتل داگ استرالیایی

کتل داگ استرالیایی از سگ های باهوش و متمرکز به شمار می رود که با صاحب خود رابطه ای خیلی نزدیک دارد. کتل های مانند اجداد شپرد ها به چوپان ها برای محافظت از گله کمک می کنند و نژادی بسیار فعال هستند. این نوع از سگ ها مانند دیگر نژادها به فعالیت و کار کردن بسیار علاقه مند هستند. اگر کتل داگ را مشغول انجام کاری نکنید خود دست به کار می شوند و اغلب خراب کاری هایی را به بار می آورند که به مذاق شما خوش نمی آید.

باهوش ترین نژاد سگ,بهترین نژاد سگ,بهترین نژاد سگ در ایران,

ژرمن شپرد آلمانی

ژرمن به عنوان باهوش ترین نژاد سگ ها شناخته می شود که نسبت به مالک خود بسیار وفادار می باشد و از آن به خوبی مراقبت می کند. انرژی این نوع از سگ ها به قدری زیاد است که ممکن است به نظر عصبی و خشن هستند. ژرمن ها از بر عهده داشتن مسئولیتی بسیار لذت می برند. به عنوان مثال این نوع از سگ ها به خوبی می توانند از کودکان مراقبت کند. اگر می خواهید سگ ژرمن باهوش باشد باید تمرین های زیادی را با او انجام دهید و به او انگیزه دهید .از این نوع از سگ ها برای همکاری با پلیس در گروهای انتظامی هم استفاده می شود.

شتلند شیب داگ

شتلند ها در نگاه اول ممکن است باهوش به نظر نرسند آن ها بسیار گوشه گیر و آرام به نظر می رسند. اما این رفتار آن ها دائمی نیست بعضی وقت ها این نوع از سگ های بسیار فعال و بازی گوش می شوند. شتلند ها همیشه منتظر دستوری از طرف صاحب خود هستند که فرمان آن را به خوبی انجام دهند. آن ها به محیط اطراف خود بسیار دقت می کنند و از هوش خوبی برخوردار هستند و این سگ ها به خوبی می توانند انسان ها را درک کنند . شتلند ها به این دلیل به عنوان باهوش ترین نژاد سگ ها شناخته می شوند که علاقه زیادی به یادگیری دارند و بسیار با انگیزه می باشند قدرت یادگیری این نوع سگ ها بسیار زیاد است  و رابطه مناسبی با صاحب خود برقرار می کنند.

اشتراک گذاری: