رفتن به نوشته‌ها

همه چیز درباره فال تاروت

فال تاروت تقریبا از قرن 14 میلادی رایج شده است؛ اما در ابتدا تنها یک سرگرمی در بین اشراف ایتالیایی و کنت و دوک های فرانسه محسوب می شد. به مرور و در حدود قرن 17 ام ارزش این کارت ها بیشتر شد و از آن پس به خاطر رمز و رموز خاص خود، به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد. از آن سال ها به بعد هنر تفسیر نشانه و علائم، مورد احترام بیشتری قرار گرفت و در حال حاظر هم افراد زیادی برای پیشگویی و با خبر شدن از نتیجه تصمیمات شان به فالگیر ها مراجعه می کنند.

در واقع این عمل کاملا غیب گویی به حساب نمی آید؛ بلکه تنها علم تفسیر تصاویر مخصوص است. با این حال یک روحیه و قدرت شهودی نیز برای خواندن کارت ها لازم به نظر می رسد. در ادامه هرچیزی که باید درباره این موضوع به خصوص نحوه گرفتن فال تاروت بدانید جمع آوری کرده ایم؛ تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کارت ها

فال تاروت در مجموع 78 کارت دارد که به دو دسته تاروت کبیر و تاروت صغیر تقسیم می شوند. علاوه بر این تقسیم بندی اولیه، هر کدام از آن ها شامل پنج بخش فرعی هستند. عصا (آتش)، جام ( آب یا شراب)، شمشیر (هوا)، ستاره پنج پر یا سکه ( خاک)، عصا بر اعمال و رفتار، جام بر عواطف و احساسات و شمشیر بر افکار دلالت دارند. همچنین سکه نیز به مادیات و مال و ثروت اشاره می کند.

شیوه انجام فال

نحوه گرفتن فال تاروت به این صورت است که قبل از هر کاری باید کارت ها خوب بر بزنید. در حین این کار اگر نیت درباره شماست؛ اسم خود و مادر تان را از نظر بگذرانید. اگر هم برای شخص دیگری نیت کرده اید چهره او را تجسم کرده و اسم خودش و مادرش بگویید. یک نفس عمیق بکشید. سوالات را تک به تک، کوتاه و کاملا روشن و واضح مطرح کنید. بنا بر پرسش تان ابتدا سه کارت بیرون کشیده و به تحلیل بپردازید. اعلب برای یافتن پاسخ های مربو به حوزه مالی و عاطفی نیت سه کارتی جوابگو خواهد بود.

کارت اول از اتفاقات و مسائل گذشته صحبت می کند. کارت دوم از حال و سومین مورد خبر از آینده نزدیک دارد. در نوع دیگر لازم است تا به جای سه تا، هفت کارت بیرون بکشید تا پاسخ کامل تری دریافت کنید. به این ترتیب کارت چهارم نشانگر نگرش و تفکر شما درباره نیت تان است. پنجمی اطلاعاتی از فرد یا افراد مرتبط با نیت ارائه می کند. ششمین مورد از اتفاقات ناگهانی خبر می دهد و در نهایت آخرین کارت پاسخ روشن بله یا خیر شماست.

علاوه بر نحوه گرفتن فال تاروت با ورق، روش نگهداری از آن هم به عقیده بسیاری اهمیت دارد. بهتر است یک پارچه تمیز به یکی از رنگ قرمز یا بنفش تهیه کرده و کارت ها لای آن پیچیده و در یک جعبه نگهداری کنید. هنگام انجام فال هم سعی داشته باشید تا فضا در سکوت کامل قرار بگیرد. می توانید برای متعادل کردن انرژی محیط چند شمع هم روشن کنید.

تاروت کبیر

همانطور که گفته شد فال تاروت به دو دسته کبیر و صغیر تقسیم شده است. ورق های 22 تایی کبیر بر اتفاقات بزرگ و تاثیر گذار زندگی اشاره می کنند و اغلب برای پاسخ به پرسش های مهم تر در می آیند. شماره صفر نشان دلقک است. کارت شماره 21 هم آخر جهان نام دارد. این ورق ها بر اساس کائنات، معرف و خود آگاهی انسان و درونیات او شکل گرفته اند.

معنای برخی نماد های تاروت کبیر

دلقک خوشحالی، اتفاقات نو و تازه، جشن و شادی

راهبه پاکی و خلوص، دانش و خرد

پاپ انگیزه، پیروی از قانون، محبوبیت

جادوگر اراده، زیرکی و تیز هوشی

ملکه کامل شدن، پیروزی

پادشاه ثبات، پایداری، ثروت و مال

عشاق رابطه عاطفی قوی و سالم

ارابه تردید، مشکل، تلاش و پشتکار

درویش عقل، زهد و پارسایی، پایان ارتباط، تنهایی

قدرت شجاعت، دلیری، توانمندی

عدالت اخلاق مداری، انصاف، توجه به حقیقت

به دار آویخته بد شانسی، تولد دوباره، فرصت تازه

چرخ اقبال دانش و پیشرفت، خوش شانسی، طالع خوب

شیطان هرج و مرج، شخص بد ذات، اتفاق ناگوار

برج قطع ارتباط، ورشکستگی مالی، اتفاق ناگهانی بد

ستاره عشق ایده آل، تعادل، امید، شکوفایی، سرنوشت عالی

ماه ستم، خطر، هشدار

خورشید ارتبا با ثبات، تعهد، دوستی

تاروت صغیر

56 کارت باقی مانده در این گروه جای می گیرند. نیت شما با نحوه گرفتن فال تاروت با ورق و پاسخ هایی که بدست می آیند رابطه مسقیم دارد. اگر کارت های کبیر به خوبی مقصود مورد نظر را نرساندند؛ نشانه های صغیر به کمک می آیند. این مجموعه خود به چهار قسمت فرعی دیگر تقسیم می شود؛ شمشیر، جام، ستاره و عصا که قبلا به آن ها اشاره شد. کارت های تحت سیطره نماد جام احساسات شدید را گوشزد می کند، در روابط عاطفی کاربرد دارد و گاهی هم می تواند به پیروی از منطق توصیه کند. ورق های شمشیر بر درگیری های ذهنی و یا جسمی دلالت دارد. همینطور نشان دهنده جاه طلبی، قدرت و تغیر وضع است.

زمانی که در فال تاروت به نقش سکه بر می خورید، انتظار پیشرفت، موفقیت، ثروت، ملک، امضای سند و حتی ازدواج باشید. در پایان ورق های عصا به شما می گویند که بر خلاقیت، عقل و منطق خود اتکا کنید. امکان دستیابی به راه حل وجود دارد تنها تلاش بیشتری می طلبد.

منتشر شده در سرگرمی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *