رفتن به نوشته‌ها

راه های تشخیص ادکلن تستر با اصلی

آیا می دانید تستر ادکلن چیست؟ همه ما زمانی که می خواهیم یک عطر یا ادکلن را بخریم، توجه بسیار زیادی به بو و رایحه آن می کنیم، در عین حال تمایل داریم عطری را خریداری کنیم که پلمپ باشد و تا به حال باز نشده باشد. به همین دلیل است که شرکت های سازنده عطر، تسترها را تولید می کنند.

تفاوت ادکلن اصلی با تستر

در این مطلب می خواهیم به صورت کامل به این موضوع که تستر ادکلن چیست و چه تفاوت و شباهت هایی با عطر اصلی دارد بپردازیم. اگر شما هم هنگام خرید عطر، دچار سردرگمی می شوید و نمی دانید عطر اصلی را خریداری کنید یا تستر، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

تستر عطر چیست؟

به صورت کلی، تسترهای عطر و ادکلن بیشتر توسط برندهای مطرح و بزرگ سازنده عطر مانند Chanel، GUCCI و… تولید می شوند. همانطور که از اسمشان مشخص است، تسترها نمونه ای از عطر اصلی هستند که برای تست کردن رایحه توسط مشتری تولید شده اند.

همانند عطر و ادکلن های اصلی، تسترهای تقلبی نیز توسط افراد سودجو ساخته می شوند و به فروش می رسند. به همین دلیل هنگام خرید تستر ادکلن، باید دقت زیادی داشته باشید تا تستر تقلبی نخرید. در ادامه به ویژگی های تستر اصلی می پردازیم تا تمایز آن از تستر فیک، برایتان راحت شود.

همانطور که کمی قبل تر اشاره کردیم، تسترها به عنوان نمونه ای از عطر اصلی تولید می شوند، از آن جایی که هدف اصلی آن ها، کمک به مشتری برای انتخاب است، لازم است که ترکیبات تستر با عطر اصلی یکسان باشد تا بعد از خرید عطر اصلی، مشتری ناراضی نباشد.

شرکت های سازنده عطر، معمولا به ازای هر 12 عدد شیشه عطر، یک تستر به خریدار می دهند تا برای فروش ادکلن ها به مشتری از آن استفاده کند. بدیهی است که هدف از رایگان بودن این تسترها هنگام عرضه به خریدار، فروختن آن ها نیست.

به زبان دیگر در پاسخ به این سوال که تستر ادکلن چیست می توانیم بگوییم همان عطر اصلی است که با مقدار کمتر و در شیشه متفاوت از ادکلن اصلی به خریدار عمده داده می شود. تستر معمولا در جعبه ای کارتنی و یا سفید به خریدار داده می شود و حتی روی جعبه نوشته شده که تستر برای فروش نیست.

با این حال به دلیل قیمت کمتر و مقرون به صرفه بودن، تسترها در ایران طرفداران زیادی دارند و برخلاف قانون اصلی، فروخته می شوند.

تفاوت های تستر با ادکلن اصلی

تشخیص ادکلن اصلی با تستر

از آن جایی که هدف برندهای تولید کننده از تولید تستر، فروش آن نیست، بسته بندی خاصی نیز برای آن در نظر نگرفته اند. بنابراین اگر از آن دسته افراد هستید که بسته بندی و ظاهر ادکلن و عطر خیلی برایتان مهم است، احتمالا تستر ادکلن برای شما مناسب نخواهد بود.

ترکیبات سازنده تستر، همان ترکیبات سازنده عطر اصلی است، بنابراین یک تستر اصل از لحاظ بو و رایحه هیچ تفاوتی با عطر اصلی ندارد. اگرچه برخی افراد معتقدند که نت های موجود در تسترها کمی قوی تر هستند و همین موضوع باعث ماندگاری بیشتر آن ها نسبت به ادکلن اصلی می شود.

با این حال، تمام برندهای سازنده عطر، هنگام معرفی اینکه تستر ادکلن چیست، به صراحت بیان می کنند که هیچ تفاوتی در نت ها و ترکیبات تستر با ادکلن اصلی وجود ندارد. بنابراین می توانیم اینطور نتیجه گیری کنیم که تنها تفاوت این دو با یکدیگر، در بسته بندی و جعبه آن می باشد.

تشخیص تستر اصل

برای اینکه از اصل بودن یک تستر مطمئن شوید، می توانید با استفاده از نرم افزارهای بارکد خوان، بارکد روی شیشه تستر را بررسی کنید. به علاوه توجه داشته باشید که تستر حتما دارای درب باشد.

منتشر شده در سرگرمی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *