رفتن به نوشته‌ها

پکتین چیست؟ همه چیز درباره پکتین

پکتین چیست؟ یک نوع فیبر بسیار قوی است که در بسیاری از میوه ها، سبزیجات، گیاهان وجود دارد که در اصل پیوندی است بین سلول گیاهان می باشد.خواص پکتینو لذا بیشترین میزان پکتین در میوه های کال یا همان نارس پیدا می شود که بعد از رسیدن کامل میوه میزان پکتین میوه کاهش پیدا کرده و همچنین میزان کیفیت و ارزش غذایی این ماده به نسبت کم خواهد شد.

با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری راجع به این ماده ارزشمند و اینکه پکتین از چه ساخته شده است.

منبع اصلی پکتین را نام ببرید؟

همانطور که در قسمت بالا گفته شد راجع به اینکه پکتین چیست؟ و یک سری توضیحات مختصری داده شد بنابراین این ماده یک پلمیر قندی است که شامل ترکیباتی مانند؛ سدیم، آمونیوم، پتاسیم و …. تشکل خواهد شد. این ماده یکی از اصلی ترین و طبیعی ترین ماده موجود در گیاهان می باشد.

معمولا در اکثر میوه ها و سبزیجات پکتین وجود دارد اما میزان آن باهم متفاوت است و در بخشی بیشتر و کمتر وجود خواهد داشت. همانطور که گفته شد پکتین در بیشتر میوه ها وجود دارد که عبارتند از؛ انگور، سیب، زیره، هویج، گلابی، آلبالو، گیلاس، توت فرنگی، شاه توت و بسیاری از میوه های دیگر قرار دارد.

کاربرد پکتین را نام ببرید؟کاربرد پکتین

پکتین به خاصیت فراوان و فیبر بالایی که در ساخت مواد های غذایی و همچنین تهیه دارو زیادی از آن استفاده خواهد شد که عبارتند از؛

شربت ضد سرفه

شرکت های دارو ساز برای ساخت و تهیه  شربت ضد سرفه و مشابه آن از پکتین استفاده می کنند زیرا باعث کاهش تورم گلو و تحریکات که موجب به وجود مدن سرفه خواهد شد.

بنابراین از این ماده در شربت ضد سرفه استفاده می شود که پکتین با وجود بافت ژلاتینی که دارد یک محافظ بر روی حنجره و گلو ایجاد می کند که مانع از سرفه های مجدد و آسیب به حنجره و تار های صوتی خواهد شد مانند یک لایه محافظ عمل می کند.

جلوگیری از بیماری قلبی

یکی دیگر از مواردی که از پکتین برای ساخت آن استفاده می شود برای بیماری های قلب و عروق می باشد. زیرا پکتین این قابلیت را دارد تا چربی موجود در غذاهایی که مصرف شده از جذب کلسترول موجود در آن به خون  جلوگیری خواهد کرد.

بنابراین می توان از مبتلا شدن به بیماری قلب  عروق و همچنین چربی خون و فشار خون جلوگیری خواهد کرد.

از دیگر موارد استفاده از پکتین در تهیه محصولات غذا خواهد شد که عبارتند از؛ انواع مارمالاد، ژله های میوه ای، مربا و همچنین در تهیه برخی از آب میوه ها و نوشیدنی از پکتین استفاده می شود. زیرا به دلیل خاصیت ژله مانند که دارد باعث قوام بهتر مواد غذایی خواهد شد.

در بعضی مواقع کارخانه های صنعتی برای تهیه مربا و شربت و مارمالاد های آماده از پکتین و شکر و اسید سیتریک استفاده می کنند. در موارد دیگر این ماده ژلاتینی را به عنوان شکر برای تهیه مربا و شربت و ژله های خانگی در بازار عرضه خواهند کرد.

منتشر شده در سرگرمی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *