رفتن به نوشته‌ها

قوانین خرید کفش | در خرید کفش باید به چه چیزی دقت کنیم؟

 

کفش مناسب، نقش زیادی در میزان رضایت ما از زندگی دارد! چرا که ما بیش تر ساعات را ایستاده به سر می بریم و فشار زیادی بر پاهای مان وارد می شود. به همین خاطر، قوانین خرید کفش مهم هستند و باید به آن ها توجه کرد.

همان طور که می دانید، پا قلب دوم به شمار می رود و آن هم به مراقبت نیاز دارد! در حالی که، بیش تر افراد به این مسئله بی توجه هستند و برای سلامتی پاهای خود ارزشی قائل نمی شوند.

اکثر مشکلاتی که برای پاها به وجود می آیند، از نداشتن کفش های مناسب سرچشمه می گیرند.

بسیاری از افراد، به دلایل مختلف، در خریدهای شان به جای راحتی و سلامتی، به مد و فشن اهمیت می دهند و در کوتاه ترین مدت پس از پوشیدن کفش های جدید خود، درد را در ناحیه پاها احساس می کنند.

اما با انتخاب های صحیح، می توان مانع بروز این مشکل شد و سلامت بدن را نیز حفظ نمود. به این منظور، تنها کافیست با توجه به موقعیت مان کفش های مناسبی را خریداری کنیم.

برای بسیاری از افراد، سوال شده است که در خرید کفش به چه نکاتی باید توجه کرد؟ لذا در این مقاله با ما همراه باشید تا به این مبحث بپردازیم!

1. موقعیت سنج باشید

Rules for buying shoes

یکی از مهم ترین قوانین خرید کفش، توجه به دلیل تهیه کفش جدید است. شما نمی توانید با کفش های مجلسی و پاشنه بلند خود به پیاده روی بروید و برعکس، کتانی ها نیز برای مهمانی ها زیاد به کار نمی روند.

با توجه به دلیلی که برای آن به کفش نو نیاز دارید، انتخاب های خود را دسته بندی کنید. به عنوان مثال، برای پیاده روی کتانی های مناسب، کفش های نرم و سبک پیشنهاد می شوند تا در طی فعالیت، پا در وضعیت مناسبی قرار بگیرد.

برای سایر موقعیت ها نیز بر اساس همین روش جلو بروید. البته به یاد داشته باشید که برخی از کفش ها پس از اندکی استفاده بزرگ تر از سایز قبل می شوند و حتی ممکن است در هنگام راه رفتن، از پا در بیایند.

علاوه بر آن، کسانی که به بمیاری های مختلفی مثل دیابت دچار هستند و یا عمل های جراحی سنگینی را بر روی پاهای خود انجام داده اند، کفش های شان باید بر اساس دستور پزشک باشد. در غیر این صورت، بیماری پیشرفته تر می شود.

2. زیبایی را به سلامتی ترجیح ندهید!

کفش های نوک باریک، بسیار زیبا هستند و در ویترین کفش فروشی ها، به سرعت توجه را به خود جلب می کنند. در حالی که در خرید کفش خوب، باید این مدل ها را کنار گذاشت و از کفش های نوک گرد استقبال کرد!

کفش هایی که نوک باریکی دارند، از همان ابتدا به انگشتان پا فشار می آورند و فرم آن ها را تغییر می دهند. پس از اندک زمانی از پوشین آن ها، انگشت های شست به سمت سایر انگشت های پا متمایل می شوند و استخوان اضافه ای در این قسمت ها به وجود می آید.

علاوه بر آن، کفش های نامناسب ممکن است صافی کف پا را به دنبال داشته باشند که در نتیجه آن، استخوان ناویکولر فرعی نیز نمایان می شود. بنابراین، تا حد امکان از خرید این کفش ها خودداری کنید و یا در تعداد دفعات پوشیدن آن ها فاصله بیندازید.

3. برای خرید زمان مناسبی را انتخاب کنید

اگر قصد خرید کفش دارید، بهتر است در زمان مناسب در مغازه ها به دنبال مدل دلخواه خود بگردید.

مسلما، پس از یک خرید، پیاده روی و یا راه رفتن طولانی، نمی توان سایز اصلی پا را تشخیص داد و در صورت تهیه، کفش پس از برگشتن پاها به اندازه اصلی، برای سلامتی شما مشکلاتی را به وجود می آورد.

به همین خاطر، متخصصان ارتوپد و فروشنده های حرفه ای، انتخاب کفش در ساعات بعد از ظهر را از جمله قوانین خرید کفش می دانند و خرید در صبح و ظهر را توصیه نمی کنند.

4. مدل پاهای خود را بشناسید

Rules for buying shoes

پاهای اکثر افراد، به یک اندازه نیستند و همیشه، یک سمت از بدن نسبت به دیگری بزرگ تر و یا کوچک تر است.

اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید و همیشه یکی از کفش های تان به شما آسیب می زند، باید قبل از خرید سایز دقیق پاهای خود را اندازه گیری کنید.

علاوه بر آن، برخی بیماری ها و یا حتی بارداری نیز مدل پاشنه و یا پنجه یکی از پاها را تغییر می دهند و به همین خاطر، باید در انتخاب ها، به قوانین خرید کفش بسیار توجه کرد.

در مغازه، پس از پوشیدن کفش های جدید، با آن ها اندکی راه بروید و با آرامش، میزان راحتی خود را بسنجید. در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از هر گونه مشکل در آینده، انگشت شست نباید به کفش بچسبد و بهتر است از جلوی آن فاصله داشته باشد.

خرید کفش بدون توجه به سایز واقعی پا، به مرور به کمر فشار می آورد و در طولانی مدت، می تواند موجب انجام عمل های جراحی سنگینی بشود. پس در خرید های خود به همه عوامل توجه کنید!

 

منتشر شده در دنیای مد

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *