رفتن به نوشته‌ها

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری

بهترین زمان پیاده روی در واقع هر زمانی است که شما احساس راحتی کنید و ترجیح بدهید یعنی شما باید بدانید مثلا، صبح انرژی بیشتری برای پیاده روی دارید انجام این کار بستگی به خود شخص و میل تمایلات او دارد و در افراد متفاوت نیز تغییر می کند.

افرادی که وزن زیادی دارند کالری بیشتری هم می سوزانند چرا که به انرژی بیشتری نیاز دارند تا بتوانند که خودشان را حرکت دهند. برای مثال: حمل یک بسته بار 150 گرمی قطعا نسبت به بار 100 گرمی انرژی و تلاش بیشتری را می خواهد.

پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر می کند

پیاده روی و دویدن هردو به کاهش وزن کمک زیادی می کنند اما زمان پیاده روی و دویدن متفاوت باشد تا بتواند بیشترین تاثیر را در کاهش وزن و چربی سوزی داشته باشد.

وقتی شما صبح ها پیاده روی می کنید بدن شما تمایل بیشتری به چربی سوزی دارد به دو دلیل؛ بهترین زمان پیاده روی صبح ها است پایین بودن قند خون بدن را مجبور می کند تا دنبال منابع دیگری برای تامین کردن انرژی بگردد بنابر این بدن برای تولید انرژی از چربی ها به عنوان سوخت استفاده می کند.

صبح ها هورمون های چربی سوزی مثل (کورتیزول) بالاتر است و فرایند چربی سوزی را تسریع می بخشد.

طبق تحقیقات انجام شده افرادی که صبح ها و به طور مرتب ورزش می کنند تمایل بیشتری به پیگیری تمرینات شان دارند بهتر می توانند به برنامه ورزش خود پایبند بمانند و برای مدت طولانی پیگیر آن باشند به ادامه آن بپردازند.

برای برخی افراد ورزش در صبح راحت تر است چرا که عصرها خسته اند و تمایل زیادی به انجام ورزش ندارند.

داشتن کفش راحت برای ورزش شاد کفایت می کند اما این را بدانید که شما در پیاده روی کالری کمتری نسبت به دویدن می سوزانید.

به علت اینکه در دویدن کالری بیشتری مصرف می شود سریع تر هم به نتیجه خواهید رسید در صورتی که شما برای پیاده روی  و سوزاندن کالری نیازمند وقت بیشتری هستید و دو برابر دویدن باید وقت بگذارید.

تمرینات حین پیاده روی

زمانی که ضربان قلب تان به 50 تا70 درصد میزان حداکثرش رسید بهتر است به مدت 30 تا60 دقیق تمرینات حین راه رفتن برای چربی سوزی و کاهش وزن را انجام دهید.

در دقایق ابتدایی شروع پیاده روی با سرعت کم پیاده روی کنید.

بایستید و چند تمرین انعطافی و کششی انجام دهید.

وقتی ضربان قلب تان به حد مورد نظر رسید پیاده روی تند را به مدت 30تا60 دقیقه انجام دهید

به مدت 5دقیقه سرعت خود را کم کنید و بدن تان را خنک کنید

چند حرکت کششی و ملایم انجام دهید و پیاده روی تان را به اتمام برسانید

زمانی که پیاده روی طولانی را انجام می دهید وقتی که ضربان قلب شما به اندازه دلخواه رسید 30 تا 60 دقیقه از سرعت پیاده روی تان کم کنید تا با سرعتی که راحت هستید 90 تا120 دقیقه پیاده روی کنید.

هرهفته چقد باید پیاده روی کنیم؟

بهتر است بیشتر روز های هفته را برای رسیدن به نتیجه دلخواه تان پیاده روی کنید. شما باید حداقل 5 روز را در هفته پیاده روی کنید اما بهترین زمان برای پیاده روی هرروز هفته است

سعی کنید بیشتر از یک روز در هفته پیاده روی تان را تعطیل نکنید پرا که برای چربی سوزی و بهبود وضعیت متابولیسم بدن  نیاز است که شما به طور مستمر و با تداوم پیاده رتوی را ادامه دهید همینطور عادت های جدید و سودمند را ایجاد کنید.

کل زمان پیاده روی که صرف می کنید در هفته باید 5 تا 10 ساعت باشد.

روز های که به پیاده روی نمی روید سعی کنید تمرینات قدرتی انجام دهید

اگر احساس ناتوانی و خستگی کردید یک روز را می توانید استراحت کنید اما روز بعد حتما به پیاده روی ادامه دهید.

نکاتی جالب در مورد پیاده روی!

طبق بررسی های دانشمندان دریافتند که انجام فعالیت های ورزشی و پیاده روی باعث توان بخشی به حافظه سالمندان می شود.

40 دقیقه پیاده روی آرام و به اندازه یه نوبت در هفته  باعث افزایش غده هیپوکامپ در مغز می شود که وظیفه کنترل خاطرات را بر عهده دارد و حتی با بالا رفتن سن نیز عملکرد ذهن را بهبود می بخشد.

به گفته پزشکان اگر روزی 30 دقیقه پیاده روی کنید که بهترین زمان پیاده روی می تواندصبح باشد و یا حتی عصرهادر این صورت خطر ابتلا به سرطان و مرگ ناشی از ان به طور چشم گیری کاهش خواهد داشت.

همچنین پیاده روی و ورزش همگانی باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی به ویژه سکته های مغزی و قلبی خواهد شد.

زمان پیاده روی از کفش مناسب پیاده روی استفاده کنید تا به راحتی بتوانید راه بروید.

سرعت پیاده روی باید به اندازه ای باشد که باعث تعریق فرد و افزایش ضربان قلب  او در محدوده ضربان قلب هدف قرار بگیرد.

قدم زدن با دوستان خرید و تماشا کردن ویترین مغازه جزء پیاده روی محسوب نمی شود و پیاده روی باید به صورت پیوسته و حداقل 10 دقیقه باشد.

منتشر شده در سلامت

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *