رفتن به نوشته‌ها

7 روش تضمین شده انتخاب کفش استاندارد برای پیاده روی

انتخاب کفش استاندارد برای پیاده روی های طولانی می تواند به استحکام استخوان ها کاهش وزن و خالی شدن استرس و شادی بیشتر شما منجر شود همچنین برای پیاده روی تنها چیزی که شما نیاز دارید انتخاب یک جفت کفش عالی است. برای اینکه بهترین کفش پیاده روی را تهیه کنید چند روش عالی جود دارد که ان ها را به شما معرفی خواهیم کرد

محافظت درست از پشت پا

به قسمت پشت کفش که پشت پای شما را می گیرد دقت کنید این قسمت باید به خوبی از پای شما محافظت کند طوری که موقع راه رفتن وزن تان روی بخش داخلی یا بیرونی آن نیفتد و تعادل در تمام کف پا حفظ شود اگر غیر از این باشد لبه های داخلی و بیرونی کفش دچار ساییدگی می شوند و همچنین فشار روی بخش داخلی یا خارجی  ممکن است باعث آسیب به پای شما شود همچنین به محافظ پشت کفش دقت کنید که نباید خیلی تنگ و گشاد باشد.

جلوی کفش تنگ نباشد

برای انتخاب کفش استاندارد باید به این نکته دقت کنید که کفش مناسب پیاده روی در قسمت جلوی پا باید مقداری فضای خالی برای حرکت دادن انگشتان پاها وجود داشته باشد. اگر کفش روی پنجه پا فشار زیادی بیاورد و یا فضای خالی برای حرکت دادن انگشتان نداشته باشد به مرور زمان و در طول پیاده روی دچار مشکل خواهید شد یا انگشتان پای شما بعد از مدتی دچار دفرمگی یا حتی تاول و تغییر فرم شود.

کفشی با آج مناسب

موقع خرید و انتخاب کفش مناسب حتما به کف کفش دقت کنید این قسمت به طور مستقیم با زمین در تماس است و در صورتی که زمین اندکی لیز یا خیس باشد منجر به زمین خوردن شما می شود. اگر شما به صورت اینترنتی خرید می کنید روی کف کفش زوم کنید و آج آن را به طور کامل بررسی کنید و چنانچه خرید شما به صورت حضوری بود حتما کفش را بپوشید و روی سطح لیز راه بروید اگر کفش سر باشد در پیاده روی شما را دچار مشکل خواهد کرد.

اهمیت بالشتک وسط کفش

بخش رویه و زیره کفش بخش میانی آن می باشد که نقشی بسیار مهم را در سلامت پای شما داراست. در واقعا انتخاب کفش استاندارد باید به نوعی باشد که بتواند جلوی ضربه و فشاری که از زمین به پا منتقل می شود را بگیرد. بهتر این است که با دست این لایه را بررسی کنید تا از نرمی و انعطاف پذیری آن مطمئن شوید. بالشتک میانی کفش ها می تواند از رل فوم یا هوا تهیه شده باشد. مثلا کفش های برند نایکی یا نایک اغلب دارای بالشتک هوا و کیفیتی بالا هستند البته در صورتی که اصل باشد. کفش کتانی یا ورزشی هم می تواند یکی از سه مدل بالشتک بالا را داشته باشد بستگی دارد که شما با کدام راحت تر خواهید بود.

رویه مش یا رویه ای برای گردش هوا

بسیاری از کمپانی های بزرگ تولید کننده کفش ورزشی مش یا توری که جنس های مناسبی هستند را برای رویه کفش های خود در نظر می گیرند. حین پیاده روی پاها عرق می کنند و اگر رویه کفش ها  قابلیت گردش هوا نداشته باشند امکان تنفس پاها فراهم نخواهد شد. انتخاب کفش مناسب کفشی است که باید دارای رویه مناسب برای گردش هوا باشد در عین حال شما نباید از جوراب با الیاف مصنوعی استفاده کنید چرا که باعث عرق کردن لیز خوردن پا داخل کفش و یا تاول زدن آن می شود.

کفی جدا شونده هم مهم است

کفی داخل کفش از بخش های بسیار مهم است و دارای مزایای زیادی می باشد چون وظیفه آن فراهم کردن فضایی نرم و منعطف برای پاها می باشد و اینکه بتواند بیشتر از قبل جلوی ضربه را بگیرد ضمن اینکه این کفی هم به پای شما فرم می دهد و هم حمایت لازم را برای پای شما فراهم می کند. به همین دلیل کفی هر چند وقت باید عوض شود و یک کفی جدید جایگزین آن شود.

اگر کفشی مناسب را انتخاب کردید که دارای کفی مناسب نبود خودتان برای ان کفی ژله ای یا فومی برایش تهیه کنید و از این طریق به سلامت پاهایتان کمک کنید.

از برندهای معتبر خرید کنید

برای انتخاب کفش استاندارد از برندهایی که سالهاست امتحان شان را پس داده اند و انتخاب اول ورزشکاران هستند خرید کنید. برای انتخاب کفش استاندارد برای پیاده روی سراغ محصولات آدیداس بروید که در کنار انواع ست های ورزشی می توانید استایل فوق العاده ای برای خودتان درست کنید. اگر شما کفش پیاده روی مناسبی را انتخاب کنید و این کار به درستی انجام شود لذت پیاده روی برای شما دو چندان خواهد شد. بهتر است شما در ساعات اولیه روز اقدام به خرید نکنید  و ساعات پایانی خرید خود را انجام دهید چرا که پاها کمی ورم دارند و کفشی که در این شرایط برایتان راحت باشد در سایز شرایط هم راحت خواهد بود.

منتشر شده در سلامت

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *