رفتن به نوشته‌ها

چه وسیله ورزشی خانگی پرخطر است؟

امروزه خیلی از افراد ترجیح می دهند تجهیزات و وسایل ورزشی را برای خود در محیط خانه فراهم کنند تا سریع تر به اهداف شان برسند و هر زمانی که خواستند؛ از آن ها بهره بگیرند. در واقع با انجام این کار، دیگر مجبور نیستید زمان زیادی را برای رفت و آمد صرف کنید و هزینه های زیادی را نیز بپردازید. البته بهتر است توجه داشته باشید که وسیله ورزشی خانگی؛ باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد تا به سلامت تان، آسیب نرساند.

Home exercise equipment

همچنین قابل ذکر است؛ استفاده از هر نوع وسیله ورزشی در خانه؛ توصیه نمی شود و این کار، بیشتر برای افراد حرفه ای و متخصص، مناسب است زیرا بعضی از این وسایل پرخطر هستند و می توانند در صورت استفاده نادرست، به سلامت افراد صدمه بزنند.

از این رو ما قصد داریم برخی از وسایل ورزشی خانگی پرخطر و جایگزین های آن ها را به شما معرفی کنیم تا بدون مشکل؛ در منزل به ورزش کردن بپردازید. پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله؛ همراه ما بمانید.

بندهای کشی نامناسب

بعضی از افراد برای ورزش کردن در منزل؛ از بندهای کشی بهره می گیرند که خیلی باکیفیت نیستند و هر لحظه ممکن است، پاره شوند. در واقع اگر حین ورزش کردن چنین اتفاقی رخ دهد؛ ورزشکار تعادل خود را از دست خواهد داد و دچار آسیب می شود.

به همین علت سعی کنید از بهترین وسیله ورزشی در منزل؛ استفاده نمایید و به جای بهره گرفتن از کش های نامناسب، سراغ گلایدرها و اسلایدرها بروید. به طور معمول؛ این تجهیزات عضلات کل بدن را مورد هدف قرار می دهند و احتمال پارگی در آن ها وجود ندارد.

رول های فومی مختلف

افرادی که سیاهرگ های گشادی دارند؛ بهتر است به هیچ عنوان از رول های فومی مختلف، بهره نگیرند زیرا این رول ها به طور ویژه ای، جریان خون در بدن را افزایش می دهند و افزایش جریان خون در چنین افرادی اصلا توصیه نمی شود.

گاهی اوقات نیز فشار ایجاد شده به بدن با استفاده از این وسیله؛ موجب ناراحتی و درد می شود. از این رو اگر ستون فقرات تان آسیب دیده است؛ بهتر است از رول های فومی استفاده نکنید چون وضعیت تان را وخیم تر می کند و رگ های بدن متورم می شوند.

جایگزین این وسیله ورزشی خانگی؛ دوچرخه های ثابت هستند که می توانید از آن ها بهره بگیرید و جریان خون را به طور سالم، در بدن خود بالا ببرید. همچنین استفاده از دوچرخه های ثابت؛ می تواند انرژی بدن را به شکل ویژه ای، افزایش دهد و دیگر کسل نباشید.

وزنه های دسته دار

Home exercise equipment

یکی دیگر از وسایل ورزشی پر کاربردی که از آن در منزل و یا باشگاه ها بهره می گیرند؛ وزنه های دسته دار هستند. این وزنه ها به طور معمول برای ورزش کاربرد بسیار زیادی دارند اما ممکن است باعث کمر درد و آسیب رساندن به دیسک کمر شوند.

این وزنه ها؛ نحوه ایستادن استاندارد افراد را مشکل دار می کند و موجب می شوند که شانه های، به طرف جلو بیایند. به جای استفاده از وزنه های دسته دار سنگین؛ پیشنهاد می کنیم از وزنه های معمولی متناسب و استاندارد کمک بگیرید تا از هر گونه آسیب دیدگی، در امان بمانید.

میله های پول آپ بی قدرت

امروزه در اکثر خانه ها؛ میله های پول آپ وجود دارد و خیلی از افراد، آن را برای خود نصب کرده اند. البته همه آن ها قدرت کافی ندارند اگر به درستی نصب نشوند؛ عامل آسیب دیدگی به شدت زیاد می شود.

از این رو حتما یک وسیله ورزشی خانگی را تهیه کنید که قدرت لازم را داشته باشد و در هنگام ورزش کردن، خیلی به شما فشار وارد نشود.

تخته های تعادل

Home exercise equipmentتخته های تعادل همان طور که از نام شان پیدا است؛ برای تمرین تعادل فرد، مورد استفاده قرار می گیرند اما بهتر است بدانید که آسیب دیدگی در آن، بسیار زیاد است. از جمله قسمت های مختلف بدن که در این ورزش می تواند به راحتی دچار آسیب شود؛ می توان قوزک پا را نام برد.

به همین علت بهتر است به جای استفاده کردن از این وسیله؛ سراغ توپ های فیتنس بروید و با استفاده از آن ها، تعادل خود را افزایش دهید. توپ های فیتنس معمولا نسبت به تخته های تعادل؛ کارایی بیشتری دارند و می توانید با آن ها، تمرین های مختلفی کنید.

توجه داشته باشید که اکثر این وسایل به خودی خود؛ خطری ندارند و با سهل انگاری ورزشکاران و استفاده نادرست، ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند. پس بهتر است در حین انجام تمرین های مختلف؛ دقت کافی داشته باشید.

وسایل ورزشی نیز مانند هر وسیله دیگر؛ دارای جنس های باکیفیت و بی کیفیت هستند. از این رو باید در هنگام خرید آن ها؛ بهترین و استاندارد ترین وسایل را انتخاب کنید تا هیچ خطری، سلامت تان را تهدید نکند.

تا حد امکان نیز سعی کنید به جای خرید تجهیزات ارزان قیمت و بی کیفیت؛ به فکر تهیه لوازم با کیفیت و برندهای معتبر باشید. زیرا اگر جنس وسیله ورزشی خانگی مرغوب باشد؛ خیال تان راحت خواهد بود که هیچ گونه خطری، سلامت جسمانی تان را به خطر نمی اندازد.

منتشر شده در سلامت

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *