رفتن به نوشته‌ها

بهترین حرکت یوگا برای فشار خون

امروزه، به علت مشکلات مختلف و به خصوص مصرف غذاهای ناسالم، بسیاری از مردم با فشار خون مواجه می شوند. تا کنون، برای این بیماری راه درمان قطعی ذکر نشده اما طبق تحقیقات اخیر، یوگا برای فشار خون اهمیت و در بهبود آن نیز نقش دارد.

بدن انسان، نیازمند مراقبت های زیادی است و در صورت عدم توجه به وضعیت سلامتی، به سرعت به بیماری های مختلف و در برخی مواقع غیر قابل درمان مبتلا می شود.

علت اکثر این مشکلات، عدم داشتن برنامه غذایی صحیح، کم تحرکی، پرخوری و مهم تر از همه آن ها، بیماری های روحی و روانی است.

علاوه بر آن، خوشبختانه با پیشرفت علم، برای درمان مریضی های مختلف، راه حل های متنوعی توسط پزشکان اختراع شده اند که نتیجه های مطلوبی نیز دارند. اما اکثر این درمان ها، بسیار پر هزینه هستند و عده کمی از افراد می توانند مخارج آن ها را برآورده کنند.

به همین خاطر، توجه مردم به ورزش های مختلف و شیوه زندگی شان نسبت به قبل اندکی بهتر شده در تلاش هستند تا با ورزش های آسانی مثل یوگا، بیماری های خود را بهبود ببخشند.

در ادامه، با ما همراه باشید تا شما را با موثرترین حرکات یوگا برای فشار خون بالا آشنا کنیم و اطلاعات بیش تری از این بیماری در اختیارتان قرار دهیم.

از ساده ترین حرکات شروع کنید

Yoga for high blood pressure به منظور درمان فشار خون با استفاده از یوگا، نیازی به خریدن وسایل و لباس های متنوع و یا ثبت نام در این کلاس ها نیست و تنها، با مشاهده آموزش های اینترنت نیز می توان فشار خون را به طرز خارق العاده ای پایین آورد.

برای مشاهده تاثیر یوگا بر فشار خون، بهتر است در حالت حرکتی که با نام کوه شناخته می شود، قرار بگیرید. برای انجام آن، باید در حالت استاندارد بایستید و پاها را به عرض شانه باز کرده و محکم بر روی زمین قرار دهید.

سپس، کتف ها را به هم دیگر بچسبانید و با دم و بازدم، حدود 2 دقیقه در این حالت تعادل خود را حفظ کنید. این حرکت، نقش زیادی در کاهش فشار خون دارد و تکرار آن برای کسانی که به تازگی یوگا را شروع کرده اند، توصیه شده است.

  1. نحوه صحیح انجام پلانک را یاد بگیرید

پلانک، یکی از حرکات ورزشی است که علاوه بر چربی سوزی و سفت کردن عضلات شکم، به منظور انجام یوگا برای فشار خون نیز به کار برده می شود.

متاسفانه، بیش تر افرادی که این حرکت را انجام می دهند، از شیوه صحیح آن اطلاعی ندارند و در نتیجه، نه تنها نتیجه مثبتی نمی گیرند، بلکه به بدن شان نیز آسیب می رسانند.

اگر می خواهید پلانک را در برنامه ورزشی خود داشته باشید، باید همانند حرکت شنا بر روی زمین پنجه پاهای خود را قرار دهید و تنها آرنج ها را در زاویه 90 درجه بگذارید.

به یاد داشته باشید که برای انجام پلانک صحیح، پایین تنه تان را هم راستا با سایر اعضای بدن حفظ کنید و آن را پایین تر نیاورید.

  1. با یک تیر چند نشان بزنید!

یکی از معروف ترین حرکات یوگا، پل نام دارد و افراد زیادی آن را انجام می دهند. پل، علاوه بر نتیجه گرفتن از یوگا برای فشار خون، باعث فشار به شکم و تقویت عضلات آن نیز می شود.

برای انجام این حرکت، کافیست بر روی زیرانداز یا تشک مخصوص یوگا دراز بکشید و سپس، با قرار دادن دست ها در کنار بدن، زانوهای خود را به آرامی خم کنید. بعد از آن، با نفس های عمیق پی در پی، باسن خود را از روی زمین بلند کرده و بالا ببرید.

به منظور جلوگیری از وارد شدن هر گونه آسیب به گردن، بهتر است شانه های خود را همانند حالت اولیه بر روی زیرانداز قرار دهید و کف دستان تان را برای تعادل بیش تر بر روی زمین بگذارید.

اگر برای سال های متوالی یوگا کار کرده اید و بدن تان نیز برای انجام حرکات آن آماده است، می توانید مقداری از سطح زمین فاصله بگیرید و بیش تر بلند شوید.

با این حالت، دست و شانه ها و همینطور گردن تان بالا می روند و اندکی فشار در این ناحیه ها احساس خواهد شد.

  1. با یوگا به دوران کودکی تان بروید!

حرکات یوگا برای فشار خون، همیشه سخت نیستند و برخی از آن ها مثل حرکت کودک، بدون هیچ گونه فشار و دردی انجام می شوند.

در این حالت، پس از نشستن بر روی پاشنه پا یا همان حرکت سجده نماز، باید به قدری خم شوید و بالاتنه خود را روی ران های تان احساس کنید. سپس، تا زمان برخورد پیشانی با سطح زمین، سر خود را جلو ببرید.

در صورت تمایل، می توانید دست های خود را نیز در جهت سر خود قرار دهید و یا آن ها را در کنار پاهای تان بگذارید. حرکات دست را با توجه به راحتی خود انتخاب کنید.

این حالت، باید حدود 40 ثانیه الی یک دقیقه طول بکشد و پس از آن با یک استراحت کوتاه، مجددا انجام شود.

منتشر شده در سلامت

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *