رفتن به نوشته‌ها

رفتار مناسب در مقابل شوهر بی محبت

شوهر بی محبت باعث نارضایتی خانم ها می شود و اکثر خانم ها از اینکه مردی بی احساس همسرشان است شکایت دارند که چنین مردی هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد طوری که هرگاه به بیان احساسات می پردازند همه چیز را به سخره می گیرد و علاقه چندانی به ابراز احساسات و عواطف ندارد. چنین افرادی معمولا موجوداتی فاقد احساسات و کم حرف هستند. در واقع کسی که نمی دانید آیا اصلا چیزی حس می کند یا خیر. اگر شما هم با چنین مردی زندگی می کنید که بیان کردن احساسات عاطفی را نشانه ضعف می داند می تواند احساساتی شود به شرطی….

با شوهر بی محبت چه کنیم

متاسفانه همیشه عشق ورزیدن نمی تواند شوهر بی محبت را تغییر دهد اما عشق می تواند تا حدودی باعث تغییر او شود. در برخی اوقات مردان از لحاظ عاطفی پذیرا تر و بازتر می شوند اما این برای موفقیت در رابطه کافی نیست.

زندگی را سرشار از عشق کنید

به همسر خودتان کتاب هایی که مختص مردان است را هدیه دهید بدون اطلاع از نامزد و یا همسر تصمیمی را گرفتن و اجرا کردن جز بزرگترین مشکلات زندگی زناشویی محسوب می شود که موجب می شود شوهر بی مهر داشته باشید و این باعث رنجش تان شود چیزی که همسرتان به آن فکر می کند می تواند مهم تر از آموختن اینکه چگونه باید ارتباط خوبی برقرار کند یا با عواطف و احساسات خود تماس بیشتری داشته باشد یا اینکه آسیب پذیر باشد. اگر بدون دانستن همسر و پیش از خود تصمیم بگیرید و آن را اجرا کنید جدای از ناراحتی همسرتان و بی احترامی به او خودتان را هم دچار دلشکستگی و سرخوردگی می کنید.

قدم اول

اول از همه تصویر ذهنی که درباره یک رابطه ایده آل دارید را به همسر خود توضیح دهید. در رابطه زناشویی واضح بی حاشیه و صریح با شوهرتان صحبت کنید و دقیق باشید و از همسرتان سوال کنید که آیا فکر می کند فرد ایده آلی برای زندگی باشد.

قدم دوم

از همسر خود بخواهید تا خواسته هایش از یک رابطه ایده آل را بیان کند اما این نظرات را به خودش بسپارید که تنها درباره خواسته هایش نظرش را بگوید و از طرف او حرف نزنید.

قدم سوم

برای اینکه از یک شوهر بی محبت خلاص شوید درمورد صحبت هایش و اطلاعاتی که در اختیار شما می گذارد فکر کنید و به رفتار او دقت کنید که آیا خصوصیاتی که شما به دنبال آن هستید را از خود بروز می دهد یانه تنها صحبت می کند. این عشق شماست که می تواند روی مردان تاثیر گذار باشد و اگر همسرتان تمایل داشته باشد و بخواهد شما می توانید به او کمک کنید تا از لحاظ احساسی بازتر شود.

بگذارید که مردها بگویند چه کنید

به نامزد یا همسرتان کتاب های مخصوص مردان هدیه دهید در سال های اخیر کتاب های بسیار خوبی نوشته شده است که نظرات مردان دیگر و دیدگاه های آن ها درباره مردان را ارائه می دهد. پس به کتاب فروشی مراجعه کرد و کتاب روانشناسی تهیه کنید که گمان می کنید برای همسرتان جالب است بعد از اینکه همسرتان کتاب ها را مطالعه کرد نظر او را درباره کتاب ها جویا شوید و ببینید که برای درک بهتر او کدام بخش ها را برای مطالعه پیشنهاد می کند.

بدها و خوب ها در بهبود ارتباط

بعضی از اشتباهات کوچک و بزرگی وجود دارد که به جای بهتر کردن رابطه شما باعث سوتفاهم شده و حتی سبب دوری شما از یکدیگر و وجود شوهربی مهر در زندگی مشترک تان می شود.

دلیل بی محبتی همسرتان صرفا بی علاقگی به شما نیست

دلایل بی محبی و بی توجهی همسرتان می تواند دارای علل مختلفی باشد و صرفا دلیل ان بی علاقگی همسرتان به شما نیست. به طور مثال زمانی که فشار های زندگی یا شرایط سخت و موقتی پیش می آید و شما شوهر بی محبت را باید مدتی تحمل کنید تا مشکلات او رفع شود وفشار روانی اش کمتر شود.

ممکن است دلیل بی مهری همسرتان به شما از بی علاقگی نسبت به شما باشد اگر شما متوجه تغییر رفتار همسر خود شدید باید به دنبال دلیل باشید:

بعد از کشف بی علاقگی همسرتان سبت ب شما مهم تر این است که به دنبال دلیل این بی علاقگی باشیم تا بتوانیم ان را حل کنیم و عشق بین خود و همسرمان را دوباره زنده کنیم.

مثلا مشکلات زندگی و یا کاری می تواند روی همسرتان تاثیر بگذارد در صورت پیش امدن این مشکلات به دلیل بار مسولیتی که بر دوش مرد است مردان دچار استرس می شوند و اگر همسرشان در چنین مواقعی به جای ابراز همدردی و کمک به کاستن مشکلات غرغر کند و به ان ها سرکوفت بزند یا سرزنش کند این حس برای مردان ایجاد می شود که همسرشان در سختی ها و مشکلات با ان ها همراه نیست و ممکن است که از زندگی زناشویی خود زده شوند و نسبت به همسر خود بی علاقه شوند. و از همسر خود یک شوهر بی مهر بسازید.

منتشر شده در زناشویی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *