رفتن به نوشته‌ها

چگونه می توانیم یک رابطه زناشویی پایدار و عاطفی داشته باشیم

قطعا اکثر افراد نحوه ارتباط عاطفی با معشوق یا‌ همسر خود را بلد نیستند و نمی دانند که چگونه باید یک رابطه زناشویی پایدار داشته باشند. مهم ترین عوامل در رابطه زناشویی، توجه و محبت به همسر می باشد که این دو مورد، می تواند کمک بزرگی به بهبود سازی رابطه بکند. با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره یک رابطه زناشویی پایدار و عاطفی به شما بگوییم.

رابطه زناشویی پایدار و عاطفی چگونه تشکیل می شود؟

برای داشتن یک رابطه زناشویی پایدار و بی نقص، شما باید بتوانید به خوبی نظر همسرتان را به خود جلب کنید و تا زمانی که با او زندگی می کنید همسرتان را از خود راضی نگه دارید. همچنین   همان طور که در مطالب بالاتر نیز گفتیم، محبت و توجه مهم ترین عوامل پایداری رابطه هستند. اگر در یک رابطه زناشویی توجه و علاقه از بین برود، باعث سرد شدن و خسته شدن زوجین از هم می شود؛ یا اینکه همانند برخی از رابطه ها، می تواند باعث خیانت کردن زوجین به یکدیگر هم بشود. حال ما قصد داریم که در مطالب پایین تر چند روش به شما معرفی کنیم، که این روش ها باعث می شود شما یک رابطه پایدار زناشویی داشته باشید.

به او توجه کنید.

توجه کردن می تواند به هر طریقی باشد، مثلا اگر احساس می کنید که ناراحت است، از او بپرسید که چه اتفاقی افتاده است، یا اینکه راجب لباس و تیپ او نظر دهید. حتی این توجه کردن می تواند به قدری کوچک باشد که غذاهای مورد علاقه همسرتان را درست کنید یا برایش شاخه گل و هدیه بخرید و به هر طریق و نحوه ای که می توانید به او محبت و توجه کنید تا بداند شما به او اهمیت می دهید. همیشه به یاد داشته باشید توجه کردن یکی از مهم ترین عوامل پایداری رابطه است.

به حرف های همسرتان گوش کنید

اگر همسر شما عادت دارد که زیاد صحبت کند، به تمام حرف های  او گوش کنید؛ زیرا گوش کردن به صحبت های یک شخص به اندازه هدیه دادن می تواند باعث خوشحالی او شود.

به سلیقه یکدیگر احترام بگذارید

سلیقه یکدیگر را مسخره نکنید؛ زیرا هر فردی یک ذهن متفاوت از شما دارد و ممکن است  مطالبی که درون ذهن شما و او قرار گرفته است، از صفر تا صد با یکدیگر اختلاف داشته باشد.

با یکدیگر راجب مسائل مختلف مشورت کنید

طبق نظر روانشناسان، مشورت کردن با همسر یکی از تاثیر گذارترین عوامل در پایداری رابطه زناشویی می باشد. مشورت کردن می تواند به اینگونه باشد که شما راجب هر مسئله ای نظر همسرتان را بخواهید. این اظهار نظر کردن می تواند راجب مسائل بزرگ مثل کار باشد، تا مسائل کوچک مانند انتخاب رنگ لباس، یا حتی پختن غذا؛ مطمعن باشید که پرسیدن نظر و مشورت کردن می تواند خیلی رابطه شما و همسرتان را به یکدیگر نزدیک کند.

هنگام صحبت با هم، از الفاظ نامربوط استفاده نکنید

در یک رابطه زناشویی سالم و درست، زن و شوهر اصلا نمی توانند با الفاظ نا مناسب یا یکد

یگر صحبت کنند؛ زیرا باعث از بین رفتن حرمت و احترام بین آن ها می شود و زوجین را بسیار از  هم دور می کند. همچنین اگر استفاده از الفاظ رکیک ادامه یابد می تواند باعث نابودی پایداری رابطه زناشویی شود.

به یکدیگر عشق بورزید

متاسفانه اکثر افراد فکر می کنند که اگر احساساتشان را ابراز کنند، مردم آن ها را ضعیف یا حقیر می بینند؛ اما اصلا اینگونه نیست. معجزه ای که در ابراز احساسات به همسر وجود دارد، در هیچ مورد دیگری وجود ندارد. ابراز احساسات به  طرف مقابل اجازه می دهد که متوجه شود شما چقدر به او علاقه مند هستید. همچنین باعث می شود که فرد احساس با ارزش بودن هم بکند.

یکدیگر را لمس کنید

لمس کردن فقط به معنای برقراری رابطه نیست، لمس کردن می تواند شامل، نوازش مو، نوازش صورت و.. باشد که این لمس کردن ها باید همیشگی باشد تا همسر یا فرد مورد نظرتان بداند چقدر برای او مهم هستید. پس‌ لمس کردن هم می تواند یکی دیگر از دلایل پایداری رابطه زناشویی باشد.

در جمع با خانم و آقا یکدیگر را صدا بزنید

شاید باور نکنید اما یکی دیگر از دلایل داشتن یک رابطه زناشویی خوب، احترام گذاشتن به یکدیگر در جمع است. مثلا اگر نام همسرتان زهرا یا علی می باشد، او را در جمع اینگونه صدا کنید؛ آقا علی، زهرا خانم. زمانی که شما او را اینگونه می نامید، فرد متوجه می شود که شما دلتان نمی خواهد کسی به او بی احترامی کند؛ همین باعث می شود که رابطه شما صمیمی تر و پایدار تر شود.

در کل برای نزدیک شدن به همسر و داشتن یک رابطه عاطفی، شما نباید کار دشواری انجام دهید، فقط کمی توجه لازم است تا رابطه شما که در معرض نابودی است، نجات پیدا کند. اما اگر بعد از مطالعه کردن این نکات هنوز نحوه ارتباط عاطفی با همسرتان را نیاموختید، بهتر است که به یک مشاوره خانواده یا روانشناس بروید، تا آنها بهتر بتوانند مشکل شما را حل کنند.

منتشر شده در زناشویی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *