رفتن به نوشته‌ها

7 راز زندگی مشترک که هیچ کس نباید بداند

راز زندگی مشترک تان را به هرکسی نگویید ما آدم ها وقتی با فردی صمیمی می شویم خط قرمز های خودمان را فراموش می کنیم و همه رازها و مسائل زندگی شخصی خودمان را با دوستان خود در میان می گذاریم. همیشه موضوعاتی وجود دارد که دیگران نباید از آن ها مطلع شوند، و گفتن آن ها به دیگران اصلا کار درستی نیست پس از این گفتگوهای دوستانه تا حدودی جلوگیری کنید.

هرگز از موضوعات شخصی که در خلوت شما و همسرتان اتفاق می افتد چیزی به دوستان خود نگویید، زیرا این موضوعات رازهایی هستند که باید فقط بین شما و همسرتان بماند؛ همیشه خودتان را جای همسرتان بگذارید و ببینید آیا این موضوع برایتان قابل قبول است که دوستانش از رازهای رابطه شما باخبر شوند یا خیر؟

مشاجرت خانوادگی از رازهای مهم زندگی

در واقع انسان ها با اولین گروهی که برخورد دارند خانواده است. تا به حال چقدر از خانواده تان دور بوده اید اگر شما از آن دسته افرادی باشید که برای مدت زیادی از خانواده خود دور بوده اید و وابستگی زیادی به خانواده نداشته باشید قطعا آسیب دیدن برای شما سخت تر خواهد بود.

افراد در این گونه مواقع با دیگران درد دل می کنند شاید شما دوستی پیدا کنید که با گفتن راز های زندگی مشترک تان شما را قضاوت نکند و به حرف های شما گوش دهد اما بعدا این خود شما هستید که پشیمان خواهید شد، از اینکه علاوه بر اینکه همه جا از حرف های شما پر شده  دیگران هم شروع به قضاوت خانواده شما کرده اند. بهترین کار این است که شما خودتان را برای کنترل احساساتِ تان قوی کنید و با دیگران درد دل نکنید.

جزئیات زنانگی را به هیچکس نگویید

بسیاری از خانم عادت دارند وقتی که در جمع و در کنار هم می نشینند از جزئیات زنانگی خودشان صحبت می کنند و گمان می کنند که حرف زدن درباره این موضوعات روشن فکریست درحالی که نوعی از رازهای زندگی مشترک به حساب می آید. پس شما سعی کنید علاوه بر جزئیات زنانگی در رابطه با بیماری های دیگر هم سخن نگویید.

نگفتن رمز شخصی به افراد

همیشه هشیار باشید و از پاسخ دادن به تلفن های مشترک بپرهیزید، چرا که ممکن است این تماس ها باعث شود که رمز بانکی شما را بگیرند و از شما اخاذی کنند یا اینکه هیچوقت و از سر دوستی و اعتماد کردن به آشنایان  رمز خودتان را به دوستان تان ندهید. چون تضمینی در اینکه دوست شما همیشه دوست بماند نیست و این کار خارج از عقل است.

مشکلات و وضعیت مالی شما راز مهمی است

در زندگی مشترک مسائل و مشکلات مالی کاملا شخصی است و لزومی ندارد که شما تمام مسائل را به دیگران بگویید و کسی از شرایط مالی شما آگاه باشد میزان پس انداز، میزان حقوق دریافتی شما، میزان پولی که به کسی قرض داده اید جز رازهای مشترک زندگی محسوب می شود و ربطی به دیگران ندارد.

همچنین ایده های خودتان را برای کسی بازگو نکنید چرا که مختص خود شماست و فقط برای زندگی خودتان کارایی دارد برخی افراد انقدر که فکر می کنند باهوش و زکاوت نیستند ممکن است با پیاده کردن آن در زندگی شان دچار مشکل شوند.

ترس های عمیق

برخی افراد بر این باورند که حرف زدن درباره ترس ها و ناراحتی ها با دیگران ممکن است اوضاع را بدتر کند که درست است گاهی حمایت و کمک دیگران موقتی است. پس سعی کنید توانایی خودتان را در رویارویی با آن ها بالا ببرید و درباره ترس و ناراحتی با کسی حرف نزنید.

عکس های شخصی

برخی از افراد نمی دانند که عکس های شخصی نیز جز راز زندگی مشترک به شمار می رود و نباید در خارج از خانواده پخش شود حتی اگر شما در عکس ها خیلی خوش اندام و جذاب افتاده باشید هم نباید عکس هایتان را به افراد غریبه نشان دهید شما باید مرز خاصی بین خودتان با همسرتان،و با دیگران قائل شوید.

جزئیات دعوای زن و شوهری

بحث و دعوا در زندگی مشترک یک امری طبیعی است و این موضوع را نیز قبول داریم که برای بحث و اختلافات جزئی نیازی به جنگ و دعوا نیست. بهترین کار نحوه کنار آمدن با آن و حل مشکلات است وقتی که دعوا خاتمه می یابد نیازی نیست که آن را کش دهیم و دائما یادآوری کنیم که شامل؛ صحبت درباره دعوا با دوستان و خانواده و یادآوری جزئیاتش می شود که باعث ناراحتی بیشتر شما می شود و دوستان و خانواده تان ممکن است با راهنمایی و نصیحت های غلط باعث اختلاف بیشتر بین شما و همسرتان شوند. در واقع بحث های زناشویی نوعی راز محسوب می شود که باید حل شود اما فقط بین شما و همسرتان.

اینکه همسرتان به شما اعتماد کند رازهایش را بگویید در حالی شما همه این رازها را با دوستانتان به اشتراک می گذارید در این صورت اگر به گوش همسرتان برسد ممکن است باعث مشکلاتی شود که حتی پیش بینی نمی کردید.

منتشر شده در زناشویی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *