رفتن به نوشته‌ها

خانم ها برای عبور از سی سالگی چه اقداماتی را انجام دهند؟

بحران 30 سالگی خانم ها از جمله مقوله های حساس و قابل بررسی می باشد، که نباید به راحتی از کنارش گذشت. شاید به نظرتان سن فقط یک عدد باشد، و تاثیری در زندگی افراد نگذارد، اما فراموش نکنید که بانوان با رسیدن به سن 30 سالگی با تغییرات هورمونی بالایی رو به رو شده و اغلب به روحیه ای حساس، وسواس فکری، نارضایتی از زندگی، استرس آینده و ناراحتی از گذشته از دست رفته، دچار می گردند.

تا به حال چقدر به مسائل افزایش سن و رابطه اش با احوالات انسان ها اندیشیده اید؟ آیا گمان می کنید این ها فقط بخشی از خرافات بی پایه و اساس هستند؟ چگونه می توان از بحران سی سالگی در زنان کاست؟ اگر به پاسخ این سوالات علاقه مندید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

چه ترفندهایی برای رهایی از بحران می توان به کار برد؟

از تغییرات ناگهانی در زندگی بپرهیزید

اگر از سنین جوانی تا شروع سن سی سالگی زندگی با یک برنامه ریزی مشخص داشته اید بهتر است به همان روال قبل پیش بروید. ایجاد تغییر در سبک زندگی اصلا چیز بدی نیست ولی نباید به صورت کلی اتفاق بیفتد زیرا یک شوک روحی را به دنبال خواهد آورد. اگر به دنبال عوض کردن برخی شیوه های خود در آداب زیستن هستید کمی با تفکر و حوصله عمل کرده تا خود را در یک چالش غیر منتظره نیابید.

افکار منفی را از خود دور کنید

با بالا رفتن سن، تغییرات هورمونی در بدن بانوان رخ می دهد، که موجب ایجاد افسردگی و حجوم افکار منفی خواهد گردید. بهتر است به زندگی با دیدی مثبت بنگرید و امواج منفی را از خود دور کنید. هر اندازه به اتفاقات بد بیاندیشید، به طور قطع با درجا زدن در زندگی مواجه شده و موفقیت ها را از سر راه خود کنار می زنید.

روابط دوستانه خود را تقویت کنید

وجود دوستان خوب و همدل می تواند تا حدود زیادی بحران 30 سالگی خانم ها را کاهش دهد. گذراندن اوقات شیرین و خوش در کنار افرادی که با آن ها حال دل تان خوب است، و یا حتی زمانی که با رفقا صحبت می کنید، بسیاری از امواج منفی را از درون ذهن و قلبتان بیرون می ریزید. اگر تا به حال روابط دوستانه را جدی نگرفته اید، بهتر است در اولین فرصت کمی به تقویت روابط عمومی خود بپردازید.

به علاقه مندی های خود کمی بها بدهید

چنانچه جزو افرادی بوده اید که بیشترین زمان زندگی خود را به دغدغه های کاری و مالی پرداخته اید، بهتر است از الان کمی بیشتر نسبت به موضوعات مورد علاقه خود فکر کنید. بحران 30 سالگی خانم ها به راحتی می تواند رفع گشته و به بهترین روزهای زندگی آنان تبدیل شود. به اموری که می تواند شما را به زندگی علاقه مند سازد اشتغال بورزید. به طور مثال به فراگیری موزیک، هنر های تجسمی، صنایع دستی یا هر فعالیت که حالتان را خوب می کند، بیاندیشید.

جسمتان را پرورش دهید

فراموش نکنید برای داشتن روزهای شاد و احوالات خوش باید جسمی سلامت و شاداب داشته باشید. فعالیت بدنی منظم مانند پیاده روی، ایروبیک، شنا یا رقص می تواند شما را تا حدود زیادی به نشاط دوره نوجوانی تان باز گرداند. تغذیه سالم را در کنار ورزش جزو برنامه های اساسی زندگی قرار دهید. حتما برای چکاب سالیانه اقدام نمایید، تا از تغییرات هورمونی نا منظم ممانعت به عمل آورید.

از مشاوران متبحر کمک بگیرید

اگر در خود حالات افسردگی، بی حالی، کسالت روحی یا درگیری با یکنواختی زندگی می بینید، بهتر است به مشورت با یک فرد آگاه بیاندیشید. بحران 30 سالگی خانم ها به صورت غیر ارادی و تحت تاثیر نوسانات هورمونی موجب بروز حالات عاطفی نا مشخص و بسیار متغییر می گردد. کمک گرفتن از مشاوران می تواند شما را در عبوری راحت تر از بحران یاری نماید.

تولد فرزند، رنگین کمانی از عشق

اگر متاهل هستید و تا کنون به تولد فرزند فکر نکرده اید، باید بگوییم بچه دار شدن یکی از راهکارهای برطرف کردن بحران سی سالگی در زنان به شمار می رود. دهه سوم زندگی بهترین زمان برای بهره گرفتن از آمادگی جسمانی مناسب در جهت به دنیا آوردن نوزادی شیرین خواهد بود. ورود کودک به روزهای یکنواخت و تکراری شما حجمی از رنگ های شاد را می بخشد و لحظات پراز نشاط و جدیدی را برای تان رقم می زند.

شکست ها و روابط ناموفق را فراموش کنید

خود را از شر ناراحتی های ناشی از شکست ها و روابط ناموفق رهایی ببخشید. تا قبل از سی سالگی ممکن است خیلی از رابطه های شما بر پایه احساست قرار گرفته باشد و نتیجه ای مثبت در پی نداشته و روحیه تان را خراب کند. بهتر است هرچه در گذشته بوده را پشت سرتان بگذارید و به آینده با نگرشی مثبت تر بنگرید. اتفاقات ناخوشایند تمام شده و فکر کردن به آن ها فقط ذهن و قلب را تیره و تار خواهد کرد.

در زندگی اولویت بندی داشته باشید

زندگی خود را بر پایه نظم بنا کنید و برای امور مهم خود اولویت بندی مناسب داشته باشید. بحران 30 سالگی خانم ها مقوله ای پیچیده و نگران کننده نیست به شرطی که با یک مدیریت قوی برای عبور از آن تلاش نمایید. یک لیست از آنچه برای تان با اهمیت است، تهیه کرده و با صبر و حوصله به تمام مواردش بپردازید.

 

 

منتشر شده در روانشناسی

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *