رفتن به نوشته‌ها

راه های تشخیص عشق واقعی

امروزه تشخیص عشق واقعی، واقعا کار مشکلی است و اکثر افراد نمی توانند فرق عشق حقیقی و وابستگی را تشخیص دهند. بعضی افراد با وجود این که فقط وابسته شده اند، اما احساس می کنند که عاشق هستند، اما اینطور نیست، وابستگی بعد از مدتی کوتاه از بین می رود و در مقابل این عشق است که اصلا از بین نمی رود. عشق واقعی فقط زمانی صورت می گیرد که هر دو طرف رابطه، فداکاری ها و از خود گذشتگی هایی انجام دهند که ما در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

عشق واقعی چگونه است؟

عشق واقعی شامل احترام، تحسین، صداقت، مراقبت می باشد. یعنی به گونه ای که اگر فرد مورد نظر شما تمام این موارد دارا باشد، می توان گفت که شما عشق در زندگی مشترک را پیدا کردید؛ اما فرد مقابل یا پارتنر شما، مدام درحال تحقیر یا سرزنش شما بود، بدانید که یا دچار عشق یک طرفه یا وابستگی شده اید. فردی که واقعا عاشق باشد، مانند یک مادر برای فرزند عمل می کند و هر گونه آسیبی را می پذیرد تا معشوقه اش آسیب نبیند.

نشانه های عشق واقعی در یک رابطه

 • در عشق واقعی، هرکاری را که انجام می دهید، از ته دل است و انتظار جبران آن را ندارید. اگر شما در یک رابطه هستید، که همه نوع فداکاری بدون قصد و قرض برای آن فرد انجام می دهید، تبریک می گوییم شما می توانید در آینده عشق در زندگی مشترک را تجربه کنید.
 • یکی دیگر از نشانه های عشق واقعی، این است که با دیدن او لبخند عمیق و از ته دل می زنید، حتی اگر یک روز بسیار عالی را هم تجربه کرده باشید، باز هم بدون او احساس می کنید که روزتان کامل نیست و زمانی که اورا می بینید یک خوشحالی از ته دل، کل وجود شما را فرا میگیرد.
 • وقتی که او بسیار عصبانیت و ناراحت است، شما احساس می کنید که صدمه دیدید و به اندازه دردی که طرف مقابل تجربه می کند، شما هم به همان اندازه یا بیشتر درد می کشید.
 • نمی توانید مدت بسیار زیادی، از او ناراحت و آزرده باشید؛ در عشق واقعی، هرچقدر هم که از فرد ناراحت شوید، بازهم زیاد طول نمی کشد و اورا فورا می بخشید.
 • در مواقعی که اصلا فرد متوجه نیست، کارهایی انجام می دهید که باعث خوشحالی او می شود، سعی می کنید که همیشه کاری کنید که لبش خندان و دلش شاد باشد. تا اینجای مقاله باید کم کم متوجه باشید که تشخیص عشق واقعی چگونه است، اما همچنان مطالب را برای آگاهی بیشتر دنبال کنید.
 • سعی می کنید همیشه او را از خودتان راضی نگه دارید، مثلا نوع رفتار، تیپ، حرف زدنتان را با سلیقه او هماهنگ می کنید تا در چشم او بی نقص و کامل باشید.
 • اگر واقعا عاشق شخصی باشید، به هیچ وجه نمی توانید به او صدمه بزنید، چه از لحاظ روحی، چه جسمی.
 • هیچ وقت قول هایتان را در برابر او نمی شکنید و همیشه سعی می کنید به هر نحوی که شده، تمام قول هایی که به او دادید را کامل اجرا کنید.
 • وقتی با فردی رابطه ای را شروع می کنید و عاشق او می شوید، تمام آینده و زندگی خود را با او تصور می کنید و رویا پردازی هایی راجب به آینده انجام می دهید که او در همه آن ها حضور دارد و بسیار علاقه دارید که عشق در زندگی مشترک را هم با او تجربه کنید.
 • همیشه تلاش می کنید که از مشکلات فکری و کاری ان ها کم کنید، حتی اگر خودتان هم مشکل های بسیار بزرگتری داشته باشید، باز هم برای او تلاش می کنید و او را اولویت قرار می دهید.
 • اگر واقعا عاشق باشید، نمی توانید اصلا به موفقیت های او حسادت کنید و همیشه موفقیت های او باعث خوشحالی و غرور شما می شود و از اینکه متعلق به شماست بسیار خوشحال می شوید. اما اگر به او حسادت کردید، یک عاشق واقعی نیستید و رابطه را ادامه هم ندهید زیرا اگر به ازدواج ختم شود، عشق در زندگی مشترک به وجود نمی آید و باعث می شود که هر دو فرد دچار اسیب روحی شوند.
 • همه رنج و درد ها را تحمل می کنید تا فقط او خوشحال باشد، حتی اگر متوجه نشود که شما ناراحتید، اما باز هم خوشحالی او را می خواهید.
 • تمام روز و مواقعی که پیش او نیستید مدام به او فکر می کنید و با یاد آوری خاطره ها لبخند دلنشین و عمیقی رو لب تان جای می گیرد.
 • به صحبت های او، با جان و دل گوش می دهید و تمام حرفایش را در ذهن خود ثبت می کنید؛ همچنین دلتان می خواهد مدام صحبت کند تا صدای او را بشنوید. اگر بتوانید بدون خسته شدن همه حرفای آو را بشنوید، تشخیص عشق از وابستگی برایتان ساده تر می شود و بهتر می توانید رابطه را تحلیل کنید.
 • زیباترین فرد در زندگی تان محسوب می شود و هر عیب و نقصی هم که داشته باشد، شما آن را نادیده می گیرید و فقط خوبی های آن فرد را می بینید.

در کل همان طور که در آغاز مقاله هم گفتیم، عشق واقعی مانند عشق یک مادر به فرزند است، و هر دو فرد باید برای رابطه تلاش های بسیاری کنند که رابطه پیشرفت کند. همچنین در یک رابطه و عشق واقعی، هر دو فرد تلاش می کنند که نقطه ضعف های یکدیگر را بر طرف کنند، و از ان ها سو استفاده نمی کنند.

همچنین برای تشخیص عشق از وابستگی، کافیست خودتان، یا فرد مورد نظر مشخصات بالا را داشته باشد.

منتشر شده در روانشناسی

اولین باشید که نظر می دهید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *