بهترین بازی گروهی در دورهمی ها

بازی گروهی زمان جمع شدن خانواده ها در مهمانی ها می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. این نوع از بازی ها می توانند تفریحات مناسبی برای دورهمی ها باشند و یک شب آرام و کسل کننده را به شبی هیجان انگیز و فراموش نشدنی تبدیل کنید. در این بازی ها علاوه بر اینکه رقابت سالمی را انجام می دهید می تواند چیزهای جدیدی از دیگران یاد بگیرید. خیلی از این بازی ها نیازی به وسایل آنچنانی ندارند. در ادامه این مقاله برای شما چند مورد از بازی های مورد استقبال افراد در مهمانی ها را شرح خواهیم داد.

بازی گل یا پوچ

بازی گل یا پوچ مطمعنا یکی از اولین بازی هایی است که ما آن آر یاد گرفته ایم. این بازی را می تواند با دو نفر یا دو گروه انجام دهید. بدون شک یکی از محبوب ترین بازی های گروهی در خانه می تواند همین بازی باشد. برای انجام دادن بازی مورد نظر می توانید یک چیز کوچک مانند نخود را به عنوان گل انتخاب نمایید، یکی از گروه ها باید گل را در دست خود پنهان نماید و گروه مقابل هم باید حدس بزند که گل در کدام دست قرار گرفته است. بر اساس تعداد نفرات گروه ها ممکن است دو دست یا ده دست مشت شده رو به روی شما قرار بگیرد که باید بین آن ها گل را بیابید.

بازی گروهی شاه، دزد، وزیر

یکی از انواع بازی های گروهی در خانه بازی شاه دزد ویزر است. این نوع از بازی معمولا در تیم های 4 نفره انجام خواهد گرفت و یکی از معروف ترین بازی های دسته جمعی می باشد. در این بازی بروی کاغذ های همسان اسم شاه، دزد و وزیر و جلاد را می نویسیم و آن ها را تا خواهیم زد. هرکسی به طور شانسی باید یک برگه را بردارد و نقش خود را بخواند البته به غیر از شاه هیچ کس نمی تواند نقش خود را اعلام کند. شاه خود را معرفی می کند و وزیر را صدا می زند، وزیر هم خودش را به شاه معرفی خواهد کرد در این قسمت از بازی شاه دستور می دهد که وزیر دزد را پیدا کند او باید یکی از دو بازیکن را به عنوان دزد معرفی کند اگر حدسش درست باشد جلاد دزد را محاکمه می کند اما اگر حدس غلط بود جلاد به دستور شاه باید وزیر را تنبه کند. این بازی گروهی واقعا پر سرو صدا و هیجان انگیز خواهد بود.

بازی دسته جمعی,بازی گروهی,بازی های گروهی,

بازی مافیا

می توان گفت بازی مافیا یکی از جالب ترین بازی های دورهمی است که انجام می شود. در این بازی افراد حاضر باید به دو گروه مافیا و شهروندان تقسیم شوند. برای تقسیم این نقش ها باید اسامی را بر روی تکه هایی از کاغذ بنویسید و آن ها را تا بزنید. هر کسی باید یکی از این برگه ها را بردارد و بدون اینکه کسی آن را ببیند نقش خود را خواهد خواند. هیچ کس نباید از نقش دیگری باخبر شود. بازی را در دو مقطع زمانی فرضی شب و روز انجام می دهند. گروه مافیا در هنگام شب اعضای تیم شهروندان را به قتل می رسانند. در هنگام روز تیم شهروندان باید با صحبت مافیا را پیدا کنند و اعلام کنند و شهروندان می توانند از کمک های دکتر و کارگاه هم استفاده نمایند. دکتر در اینجا باید حدس بزند که در هنگام شب چه کسی کشته شده است. کارگاه هم باید اعضای مافیا را شناسایی کند و آن ها را به شهروندان معرفی نماید. این بازی گروهی را می توانید با گروه های 6 تا 30 نفره انجام دهید.

بازی 20 سوالی

یکی دیگر از انواع بازی های گروهی در خانه بازی 20 سوالی است. این گروه از بازی از بهترین بازی های دورهمی است که در اکثر مهمانی ها می توانید آن را انجام دهید. در این بازی با مشورت اعضای گروه کلمه ای انتخاب می شود و آن را بر روی کاغذ می نویسند و به پیشانی فردی که انتخاب کرده اند می چسبانند. فرد می تواند تا 20 سوال بپرسد که سرنخ هایی از کلمه انتخابی بیابد و حدس بزند چه کلمه ای را بر روی پیشانی او قرار داده اند. بازیکن ها می توانند سوالاتی مثل جاندار است؟ یک جسم جامد می باشد؟ در جیب جا می شود و … را بپرسند.

بازی های گروهی در خانه,بازی دسته جمعی,بازی گروهی,

بازی منوپولی

بازی منوپولی را به عنوان یکی از بازی های گروهی تخته ای می شناسند. این بازی از زمانی که انتشار پیدا کرده است یعنی از سال 1935 جایگاه ویژه ای را برای خود به دست آورده است و از آن هنگام تا به امروز در بیشتر از 100 کشور به زبان های مختلفی منتشر شده است. همان طور که از اسم این بازی مشخص است هدف از انجام آن به دست آوردن پول می باشد، در این بازی باید با خرید و معامله املاک و ساختن هتل و خانه ها و اجاره دادن آن ها بازکنان بتوانید افراد را ورشکست کنید.

بازی گروهی خروس جنگی

از دیگر بازی های سرگرم کننده گروهی بازی خروس جنگی سنتی می باشد که به اسم دستش ده هم معروف است. نحوه بازی به این گونه است که دو گروه در دو طرف می ایستند و توپی را برای هم دیگر پاس می دهند، در این میان شخصی باید وسط قرار بگیرد که به او خروس می گویند و باید تلاش کند که توپ را از آن ها بگیرد این دو نفر هم طوری توپ را برای هم پرتاپ می کنند که خروس نتواند آن را بگیرد اما اگر شخصی که وسط قرار دارد بتواند توپ آر بگیرد باید جایش را با شخصی که توپ را از دستش گرفته عوض کند. برای انجام این بازی می توانید 3 یا 5 نفر باشید.

اشتراک گذاری: