آیا سرگرمی و طنز نیاز به خلاقیت دارد؟

سرگرمی و طنز با خلاقیت به همراه می باشد بسیاری از افراد ذاتاً خلاق هستند، این افراد استعداد و ویژگی های مورد اهمیت، نوآوری و خلاقیت را در کارهای خود به کار می برند، اگر شما از این چنین افراد می باشید باید به شما گفت خدادادی می توانید دارای قوه تخیل خوبی باشید؛ اما اگر در گروه این نوع از افراد قرار ندارید می تواند با انجام دادن کارهایی خلاقیت را در خود به وجود آورید. در این مقاله سعی شده است که افزایش خلاقیت در افراد را به وسیله راه کارهای مختلفی بیان کرد. سرگرمی و طنز جدید را می توانید با استفاده از این راه کارها به وجود آورید.

بدون ترس بنویسید

می توانید اول صبح ها خود را از فشار و استرس روحی دور کنید. برنامه ریزی کاری بسیار درست است اما نه اینکه با نوشتن کارهای ضروری باعث به وجود آمدن اضطراب و فشار در خود شوید. شما باید سعی کنید که بدون برنامه ریزی و یا با داشتن یک برنامه ریزی دقیق و مشخص نمودن یک چهار چوب مناسب برای انجام دادن کارهای خود در طول روز از استرس ها و نگرانی خود بنویسید با این کار می توانید فشار را از روی خود بردارید و می توانید بهتر فکر کنید و قوه خلاق خود را به جریان بیندازید.

در کلاس هایی با جذابیت خاص شرکت کنید

بهتر است برای ایجاد سرگرمی و طنز در کلاس های خاص شرکت کنید. اگر قصد دارید یاد بگیرید و از دنبال کردن دستورالعمل ها لذت خواهید برد می توانید در یک کلاس شرکت کنید. ثبت نام کردن در کلاس های آموزشی می تواند باعث افزایش خلاقیت در شما شود. مهم نیست کلاسیک ه شرکت می کنید چه رشته ای است به هر حال با این کار با ایده های جدیدی رو به رو می شوید. با شرکت در کلاس های مختلف می توانید بر روی نقاط ضعف خود مسلط باشید دادن نظر درباره کار همکلاسی های خود روش بسیار مناسبی برای یافتن نگاهی دقیق و افزایش خلاقیت است. با افزایش خلاقیت می توانید سرگرمی و طنز جدید را به وجود آورید.

سایت سرگرمی و طنز,سرگرمی,سرگرمی و طنز,

ذهن خود را با ورزش تقویت کنید

استراحت دادن به مغز و ورزش کردن فکر بسیار مناسبی است، با فشار آوردن به مغز نمی توانید یک فکر خلاقانه کوچک را هم به وجود آورید. در این چنین مواقعی می توانید به سراغ ورزش هایی مثل پیاده روی کردن، یوگا و مدیتیشن بروید و در هنگام ورزش کردن سعیتان بر این باشد که به ایده های جدیدی دست پیدا کنید. این کار به طور غیر مستقیم باعث افزایش خلاقیت در شما می شود.

سفر کردن

سفر کردن می تواند خلاقیت شما در سرگرمی و طنز را بیشتر کند. اگر دوست دارید ذهنی خلاق داشته باشید و همیشه ایده های جدیدی را در سر داشته باشید باید کارهای لازم برای یافتن ایده های جدید را انجام دهید، با تجربه کردن، دیدن و سفر کردن مغزتان باز می شود و گنجینه های متفاوتی را پیش روی خود قرار خواهید داد. با سفر کردن انعطاف پذیری شناختی شما بالا می رود و با پیدا کردن نظرات مختلف و جدید می توانید افزایش خلاقیت را برای خود به وجود آورید. به یاد داشته باشید که در هنگام سفر کردن باید فرهنگ مناطق و جاهای مختلف را به طور دقیق بررسی کنید. سعی کنید با نگاه های آن ها آشنا شوید این کار باعث می شود که شما بتوانید سرگرمی و طنز را برای دیگران خلق کنید.

کودک درون خود را بیدار کنید

کودکان معمولا برای خلاقیت هیچ نوع حد و مرزی قائل نیستند آن ها بدون ملاحظه و بدون هیچ فشار روحی ایده های جدید و متنوعی را خلق خواهند کرد. برای افزایش دادن خلاقیت در خود باید مثل کودکان رفتار کنید و بگذارید کودک درونتان بیدار شود تا ذهن شما به هر جایی که می خواهد سفر کند، آن را محدود به یک کار خاص نکنید. کودکان هر چیزی را به عنوان بازی در نظر می گیرند شما می توانید از این نوع از رفتار ان ها الگو برداری کنید.

از ضمیر ناخوداگاه خود استفاده کنید

برای هر فردی پیش می آید که بیشتر ایده ها و کارهای خلاقانه زمانی به ذهنش می رسد که در حال فکر کردن نیست، به عنوان مثال هنگام رانندگی کردن و یا حمام کردن معمولا ایده های متنوعی به ذهن ما می رسد اما با نشتن و غرق شدن در افکار خود هیچ فکری به ذهن شما نخواهد رسید. در شرکت های عظیم با توجه به این ویژگی افراد مدت زمانی را برای استراحت در اختیار کارکنان قرار می دهند تا بتوانند در این مدت زمان استراحت کنند و ایده های جدید را به ذهن خود بیاورند.

سرگرمی و طنز جدید,مطالب سرگرمی و جالب,سایت سرگرمی و طنز,

با فرد خلاق معاشرت داشته باشید

از دیگر اید های جدید برای خلق سرگرمی و طنز معاشرت با افرادی است که دارای خلاقیت های متفاوتی هستند. وقتی با این افراد در حال رفت و آمد باشید عادت های جدید مانند فرد مقابل در شما ایجاد می شود مثلا یاد خواهید گرفت در مورد موضوعات از بعد های جدید نگاه کنید. در هنگام معاشرت با افراد خلاق از نظرهایی ایده می گیرید که باعث افزایش خلاقیت شما می شود.

طنز را به ایده های خود راه دهید

طنز شوخی معمولا از عواملی هستند که باعث ایجاد خلاقیت در ذهن می شوند و خندیدن و استفاده نمودن از طنز باعث می شود که منبع الهام خوبی برای خلاقیت داشته باشید. افرادی که دارای روحیه ای طنز گونه هستند از ایده های بهتری بهره مند هستند. دنبال کردن محتواهای طنزوار در شبکه های اجتماعی و … باعث می شود که ذهن شما در آرامش باشد و باعث ایجاد ایده های جدید در شما شود.

اشتراک گذاری: