رفتن به نوشته‌ها

زمان مناسب خوردن شام برای کاهش وزن

شام نخوردن و کاهش وزن یک اشتباه رایج برای لاغری می باشد چرا که حذف یک وعده غذایی می تواند باعث خشونت، بی حوصلگی و … شود. برای رسیدن به لاغری و کاهش وزن تنها ورزش کردن کافی نمی باشد بلکه باید زمان خوردن وعده های غذایی را تنظیم نماییم چرا که ساعت خوردن غذا بر روی لاغری تاثیری زیادی دارد. لاغری ممکن است برای بسیاری از افراد آرزویی محال باشد اما باید بگوییم لاغری از آنچه که فکر می کنید راحت تر می باشد.

ساعت های مناسب برای خوردن غذا

با داشتن یک برنامه غذایی مناسب و مشخص نمودن زمان خوردن وعده های غذایی می توانید کاهش وزن فوق العاده ای را تجربه کنید، در نتیجه اگر قصد دارید لاغر شوید نیازی نیست به دنبال راه های پر هزینه باشید که ممکن است خطراتی را به بار آورند تنها کافی است بر روی ساعت غذا خوردن تمرکز داشته داشته باشید.  مثلا می توانید زمان مناسب برای خوردن شام را در برنامه ای که تهیه می کنید مشخص نمایید بنابراین لزومی ندارد آن را حذف کنید.

زمان خوردن صبحانه

صبحانه به عنوان یکی از مهم ترین وعده های غذایی به شمار می رود که خوردن آن باعث لاغری می شود. در مورد اینکه چه صبحانه ای برای لاغری مناسب است نظریه های متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال می توانید برای صبحانه از مواد خوراکی که پروتئین دارند استفاده کنید تا احساس سیری نمایید و میان وعده خود را حذف نمایید. از طرفی استفاده از غلات سبوس دار می تواند بر روی عملکرد روده ها تاثیر گذار باشد، بنابراین یک ساعت بعد از اینکه بیدار می شوید صبحانه مورد نظر خود را میل نمایید.

زمان مناسب خوردن نهار

در هنگام خوردن نهار بهتر است غذاهایی مثل مرغ، ماهی و گوشت های بدون چربی را استفاده نمایید، همچنین روغن زیتون و آوکادو باعث جذب ویتامین می شود. در این وعده غذایی باید از خوردن غذاهای چرب و سرخ شده که باعث تنبلی شما می شود پرهیز نمایید. علاوه بر موارد گفته شده باید ساعت خوردن نهار خود را تنظیم نمایید بهترین زمان برای خوردن نهار ساعت 12 و نیم می باشد که باعث کاهش وزن شما خواهد شد.

بهتر است در ساعت 4 بعد از ظهر یک میان وعده ای مثل پنیر یا یک تکه میوه را میل نمایید یا از ماست کم چرب و شیر و شکلات استفاده کنید، چرا که خوردن میان وعده 4 ساعت بعد از خوردن نهار قند خون شما را تنظیم خواهد کرد از طرفی هم خوردن عصرانه سالم باعث کاهش استرس می شود.

زمان مناسب خوردن شام

زمان مناسب برای خوردن شام می تواند کمک چشمگیری به لاغری و کاهش وزن نماید. این وعده غذایی بسیار پر اهمیت تر از دیگر وعده های غذایی می باشد. بعضی از افراد برای کاهش وزن و لاغری به اشتباه این وعده غذایی را حذف می کنند، اما بدون شک در اشتباه کامل هستید به جای حذف شام باید به زمان خوردن آن دقت داشته باشید. باید بگوییم بهتر است که وعده شام را در ساعت 7 شب میل نمایید چرا که تا زمان خواب می توانید غذایی را که خورده ای هضم کنید و احساس سنگینی نداشته باشید.

برای شام می توانید مرغ پخته به همراه سبزیجات و برنج قهوه ای میل نمایید. به طور کلی هر غذایی که استفاده می کنید باید یک چهارم بشقاب شما پروتئین بدون چربی را در بر گیرد، یک چهار دیگر آن سبزیجات، یک چهارم دیگر غلات باشد تا بتوانید بر روی کاهش وزن خود اثرات مفیدی بگذارید.

اگر عادت به خوردن میان وعده بعد از شام دارید بهتر است قبل از ساعت 11 میان وعده سبکی را میل کنید. یعنی باید 4 ساعت بعد از شام خوراکی هایی مثل سیب را بخورید تا قبل از خواب احساس سیری به شما دست دهد و نیازی نباشد از مواد خوراکی دیگری استفاده کنید، بنابراین زمان مناسب برای شام خوردن و میان وعده بعد از شام را باید به خوبی رعایت کنید.

نکاتی برای کاهش وزن

می توانید قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بخورید تا در آن وعده غذایی کالری کمتری را دریافت نمایید و در نهایت باعث کاهش وزن شما شود. برای جلوگیری از افزایش وزن و لاغری باید مصرف نوشابه های قندی را کاهش دهید این نوشیدنی ها به غیر از کالری هیچ چیز دیگری ندارند همچنین خاصیت غذایی مورد نظر شما را هم از بین خواهد برد.

زمان مناسب برای خوردن شام را در اولویت های خود قرار دهید چرا که تاثیری مثبتی بر روی کاهش وزن شما خواهد داشت. در روز زمان های مشخصی را برای خوردن غذا انتخاب کنید. وعده های شام را سبک در نظر بگیرید. نکته مهمی که وجود دارد این است که خواب خود را تنظیم نمایید و حتما 8 ساعت در طول روز را بخوابید، از طرفی بیدار ماندن در شب سیستم داخلی بدن شما را تغییر می دهد و باعث گرسنگی شما خواهد شد در نتیجه مجبور خواهید شد در اواخر شب چیزی را میل کنید که این خود باعث چاقی می شود. زمانی که مشغول ورزش کردن هستید نباید تا 45 دقیقه بعد چیزی بخورید چرا که خوردن مواد غذایی بعد از ورزش باعث اضافه وزن خواهد شد.

منتشر شده در موفقیت در کنکور

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *