برای موفقیت در کنکور چه باید کرد

کنکور,کنکور,کنکور,

موفقیت در کنکور و امتحانات، به هوش دانش آموز یا دانشجو و استعداد و تلاش و پشتکار او وابسته است اما این مسئله خیلی در این موفقیت تاثیر بالایی ندارد! بله درست متوجه شدید، معمولا والدین به این مسئله فکر می کنند که فرزند آن ها استعداد لازم برای موفقیت در کنکور را دارد یا نه. در صورتی که اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید امروزه در اینترنت و سایر رسانه ها، صحبت از مهارت های مطالعه و یادگیری و مهارت های موفقیت در تحصیل می شود. این مهارت ها را اگر به فرزندان و دانش آموزان خود یاد دهید، دیگر نیاز نیست نگران استعدادیابی آنان باشید چرا که با تقویت این مهارت های مطالعاتی، موفقیت در کنکور و امتحانات دیگر دشوار نیست.

اما برای موفقیت در کنکور چه باید کرد؟

نکات بسیاری در زمینه با مطالعه کنکوری قبلا اثبات شده که رعایت آن نکات هنگام مطالعه به شما کمک می کند تا درصد موفقیت تان را در کنکور افزایش دهید.

یکی از نکات مهم برای موفقیت در کنکور این است که کاری کنید تا مطالبی که مطالعه می کنید در ذهنتان تثبیت شوند. برای این کار، بهتر است قبل از خواب، مطالعه کنید. در حین خواب، مغز شما مطالب را تقویت می کند و باعث شود هر چیزی که قبل خواب خوانده اید، به راحتی به خاطر آورید.

یکی از نکات مهم برای دروس حفظی این است که محتوایی که میخوانید را در ذهن خود به صورت داستان در بیاورید. این کار باعث می شود مطلب برای شما، معنای بیشتری پیدا کند و هر وقت بخواهید آن را به یاد آورید این کار برایتان راحت است. مثلا برای حفظ نارسایی جدول مندلیوف میتوان از “نیکوکارا طی میکشند” برای (Ni Co K Ar Te I) استفاده کنید.

همچنین به یاد داشته باشید هنگامی که میخواهید چندین مطلب مختلف را بخوانید، فقط به یک موضوع نپردازید. این کار باعث می شود از خستگی شما بکاهد.

از جمله نکات طلایی برای موفقیت در کنکور و امتحانات این است که مطالعه دسته جمعی یا گروهی انجام دهید. برخی افراد بر این باورند که این کار، اتلاف وقت است اما این مورد برای برخی دانش آموزان موجب افزایش تمرکز می شود و بسیار سودآور است. در جمع 4 یا 5 نفره که همگی دروس مشترکی میخوانند قرار بگیرید. یک نفر را مسئول هدایت گروه کنید و سوالات تان را در زمان مقرر از هم گروهی هایتان بپرسید.

اشتراک گذاری: