رفتن به نوشته‌ها

معرفی جنگل ابر شاهرود یک جنگل رویایی و زیبا

جنگل ابر شاهرود یکی از جاذبه های زیبا در سمنان است، طبیعت در تمام نقاط جهان چهره متفاوتی را از خود نشان می دهد، طبیعت با زیبایی های شگفت انگیزی که دارد هوش از سر مردم می برد، و حسی وصف ناپذیری را در افراد به وجود می آورد، از تصویرهای بی نظیر طبیعت که یک جاذبه بسیار زیبا محسوب می شود جنگل ابر شاهرود است که در سمنان جا خوش کرده است. قدرت و زیبایی فوق العاده طبیعت را می توانید در فراز اقیانوس ابرهای این جنگل ببینید و غرق در لذت شوید در ادامه مطلب برای آشنایی بیشتر با ما همراه شوید.

معمولا در اواسط فصل بهار و پاییز  در فراز جنگل اقیانوس ابر پدید می آید، بهترین زمان سفر به جنگل ابرشاهرود این فصل ها می باشد، این جنگل در پاییز بسیار فوق العاده و زیبا است، اما توجه داشته باشد افرادی که تجربه سفر به این منطقه را نداشته اند به دلیل شرایط جوی این منطقه دچار مشکل خواهند شد، فصل زمستان برای سفر به این منطقه به هیچ وجه مناسب نمی باشد چرا که در فصل زمستان جنگل خطرناک ترین و خشن ترین چهره خود را به شما نشان خواهد داد. برای این که به جنگل برسید، بعد از این که به شاهرود سمنان رسیدید، در جاده شاهرود به سمت آزاد شهر گلستان بروید تا بعد از گذر از روستای ابر، این جنگل خودنمایی می کند و نمایان می شود.

تاریخچه جنگل ابر شاهرود

در دل جنگل، جنگلی بسیار زیبا و تماشایی ابر که مانند یک اقیانوس است وجود دارد، این جنگل را می توان یکی از قدیمی ترین جنگل های هیرکانی بر روی زمین به حساب آورد. ویژگی های فوق العاده جنگل ابر شاهرود این است که گونه های نادر و کمیاب و زیبای جانوری و گیاهی بسیار زیادی را در درون خود  جای داده است، تماشا کردن هر کدام از این گونه ها تجربه ای لذت بخش و جذاب را در اختیار افراد قرار می دهد.

 

جنگل ابر دارای وسعتی تقریبا ۳۵ هکتار است، در واقع این جنگل ادامه جنگل های دیدنی و سرسبز شمال است و زیبایی شمال کشور را در شاهرود می توانید مشاهده کنید، اگر علاقمند هستید که با ارزش ترین و کهن ترین میراث زمین را ببینید، بهترین زمان سفر به جنگل ابر شاهرود در فصل های مناسب را از دست ندهید. جنگل ابر دارای دیدنی های فراوانی است که با تماشای هر کدام از آن ها بیشتر به وجد خواهید آمد.

دالان بهشت؛ تحقق یک رویا!

دالان بهشت یکی از دیدنی های جنگل ابر شاهرود می باشد که حتی شنیدن نام آن دل آدم را آب می کند! هنگامی که در این منطقه، از کوه رستم عبور کنید در مقابل چشمان خود دالان بهشت را خواهید که وجود درختان انبوه و در هم گره خورده زیبایی آن را دوچندان کرده است، دالان بهشت با پوشش گیاهی خاص و درختان زیبا که شباهت زیادی به رویا دارد حالا مقابل چشمان شما نمایان گشته است!

چشمه سارهای جنگل ابر، چشمه ترش و چشمه قطری!

جنگل ابر شاهرود دیدنی های بسیار دیگری از جمله؛ چشمه های فراوان و فوق العاده زیبایی را در دل خود جای داده است، یکی از زیبایی ها و موهبت های الهی طبیعت که به انسان بخشیده است چشمه ترش و چشمه قطری می باشد. در جنگل ابر این دو چشمه از دل زمین می جوشند، و می توانند مکان بسیار مناسبی برای لذت بردن و اتراق گردشگران باشد که از صدای دلنشین و خنکای بی نظیر آب لذت ببرند. تلاقی جنگل ابر با این چشمه سارها تصویر بسیار زیبایی را به وجود آورده است که با تماشا کردن آن ها روحی دوباره به جان شما بخشیده می شود!

گیاهان دارویی؛ داروخانه طبیعت

در این جنگل زیبا و فوق العاده گیاهان دارویی که وجود دارند یکی از مهم ترین و مورد توجه ترین موارد به شمار می آیند، در واقع جنگل ابر بیشترین گیاهان دارویی را دارد، از جمله گیاهان موجود در این جنگل می توان به؛ سرخدار که بیشتر برای درمان سرطان رحم کاربرد دارد اشاره کرد، جنگل ابر از این نظر یکی از مهم ترین مناطق کشور می باشد، گردشگران بسیاری با سفر به جنگل ابر شاهرود گیاهان دارویی جنگل را جمع آوری کرده و به عنوان سوغات با خود می برند.

جنگل ابر، جواهری کهن سال در آغوش ابرها!

در طبیعت ایران جنگل ابر شاهرود را می توان یکی از غنیمت ها در شاهرود دانست، این جنگل در دامنه های شمالی البرز واقع شده و دارای قدمتی چند میلیون ساله است، جنگل ابر را از تبار جنگل های هیرکانی به شمار می آورند، ویژگی بارز این جنگل تنوع بسیار بالای گیاهان، جانوران، آبشارها است که در دل جنگل جای گرفته و در میان آن ها گونه های کمیاب هم بسیار به چشم می خورد!.

گونه های جانوری و گیاهی

در جنگل ابر وجود گیاهانی مانند؛ بلوط، توسکا، راش و… و همچون حیواناتی مانند؛ روباه، پلنگ، خرس نیز به چشم می خورند!. قدمت این جنگل به ۴۰میلیون سال پیش باز می گردد. پس اگر شما فردی علاقمند به گیاه شناسی هستید بهتر است سفر به جنگل ابر شاهرود را از دست ندهید.

منتشر شده در گردشگری

اولین باشید که نظر می دهید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *